Facebook Google+ Twitter

Baśka Murmańska ma swój pomnik w Zakroczymiu

Biała niedźwiedzica-żołnierka, która salutowała Marszałkowi Piłsudskiemu doczekała się swojego pomnika w Garnizonie Wydzielonym Wojska Polskiego Nowowilejka.

 / Fot. LOT Trzech RzekPomnik Baśki Murmańskiej stanął w niezwykłym, prywatnym muzeum nazywanym nie bez powodu stanicą tradycji oręża polskiego. Właściciel - przewodnik, pasjonat historii Maciej Kostrzewski w jednym miejscu zgromadził liczne eksponaty związane z wojskiem.Do zbiorów dołączył niedawno pomnik Baśki Murmańskiej - niedźwiedzicy polarnej, która w I poł. XX wieku wraz z "murmańczykami" przeszła cały szlak bojowy z mroźnego Wschodu, aby trafić do Twierdzy Modlin. Baśka - niezwykle łagodna i przyjazna zasłynęła tym, że podczas defilady na warszawskim Placu Saskim zasalutowała stojąc na dwóch łapach Józefowi Piłsudskiemu.

Aby zwiedzić to niezwykłe muzeum, należy umówić się telefonicznie pod numerem: 0 22 785 22 70. Nowowilejka mieści się w Zakroczymiu przy ul. Gałachy 2.

Baśka Murmańska ma w Twierdzy Modlin swój specjalny szlak turystyczny dla dzieci. Więcej o nim na www.baskamurmanska.pl

Odwiedzenie Nowego Dworu Mazowieckiego (na terenie tego miasta znajduje się Twierdza) i Zakroczymia to doskonały pomysł na weekendowy wypad. Historia Twierdzy sięga nawet Potopu Szwedzkiego. Zakroczym natomiast to jedna z najstarszych miejscowości na Mazowszu. Odnajdziemy w tej miejscowości m. in. kościół z XV wieku i klasztor ojców Kapucynów z wieku XVIII.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: zakroczym


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.