Facebook Google+ Twitter

Baśniowy sen Ewy Aksienionek

W każdym z nas jest odrobina dziecka i każdy choć na chwilę chciałby się przenieść znów w świat dzieciństwa, w świat najpiękniejszych bajek. Tą możliwość daje nam Galeria "Debiut" w Bydgoszczy, która organizuje wernisaż Ewy Aksienionek.

 / Fot. Materiały prasoweNa wystawie " Królowa Śniegu i inni" można zobaczyć fotografie nawiązujące do treści bajek najbardziej znanych autorów niedziecięcych - Grimma, Andersena, Perraulta. Wystawa prezentuje obrazy fotograficzne baśni, bajek, mitów i legend o kobietach takie jak: Demeter i Kora, Mądra Wasylisa, Roztańczone pantofelki, Sinobrody, Bezręka dziewczynka, Królowa Śniegu, Alicja w krainie czarów, Kopciuszek i inne.

- Kobieta pojawia się w moich fotografiach w różnych rolach, zależnie od bajki, poprzez którą ją obserwuję- niewinna dziewczynka, wystraszona żona czy prawdziwa królowa - o swojej fascynacji kobietą w bajkach mówi
Ewa Aksienionek .

- Fabuła, często zawiła (jak to w baśniach bywa) i wieloznaczna oraz trudna do odkodowania analizuje status kobiety w świecie kiedyś i dziś. Niemożliwość wskazania czasu, w którym dzieje się bajka kieruje uwagę na zawsze aktualne przesłanie - mówi o bajkach autorka wernisażu.

Zdjęcia prezentują subiektywne spojrzenie autorki fotografii na treści zawarte w tekstach bajek.

Wernisaż Ewy Aksienionek – Królowa Śniegu i inni odbędzie się w ramach cyklu "GALERIA DEBIUT" na terenie
Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej (przestrzeń wystawowa Galerii Nad Brdą) 24 stycznia 2008 r., godz. 18:00

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.