Facebook Google+ Twitter

Baśniowy świat wołomińskich ogrodów

W tym szarym, betonowym blokowisku na osiedlu Niepodległości stworzono baśniowy świat ogrodów, który sprawia wrażenie, że to nie Wołomin, a zielony ogród botaniczny!

Wołomin - osiedle Niepodległości -  powrót do do domu. / Fot. Marek KraussKilkadziesiąt lat temu, kiedy masowo do wielkich miast przeprowadzali się ludzie z wiosek i małych miasteczek, powstawały nowe miejsca pracy i rodziło się coraz więcej dzieci. Budownictwo nie nadążało za popytem na mieszkania, więc powszechne stały się domy z prefabrykatów. Rozwiązaniem było też budowanie wielkich osiedli-sypialni poza terenem stolicy.

Wołomiński deptak w osiedlu Niepodległości/ / Fot. Marek KraussJednym z takich "blokowisk" była spółdzielnia mieszkaniowa pod nazwą Spółdzielnia budownictwa mieszkaniowego w Wołominie, należąca do największej spółdzielni mieszkaniowej w powiecie wołomińskim. Jej wizerunek odbiega jednak od innych, bo w jej otoczeniu znajdują się ogródki działkowe, pięknie utrzymane, zielone i pachnące. Mieszkańcy tej spółdzielni każdą wolną chwilę wykorzystują na ich pielęgnację. Efekty można zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 04.07.2009 12:09

:) ludzie starają się upiększyć swoje miejsce na ziemi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.