Facebook Google+ Twitter

Batalia o reformę edukacji w Krakowie

Edukacyjna rewolucja w Krakowie nabiera tempa. Szybkim i drastycznym zmianom sprzeciwiają się rodzice, związki i opozycja. A gra toczy się o 47 milionów zł, miejsca pracy dla nauczycieli i przyszłość krakowskiej edukacji.

Pakt dla edukacji / Fot. Dawid SerafinZwołana na czwartek nadzwyczajna sesja Rady Miasta Karkowa poświęcona była w całości zmianom systemu edukacji w mieście. Przybyło na nią kilkaset osób. Tak obleganej sali posiedzeń radni nie widzieli już dawno. Dla osób, którym nie udało się dostać do środka, zostały otwarte dwie dodatkowe sale, gdzie można było śledzić debatę radnych na telewizorach. Ten obraz bardzo dobrze oddaje jakie zainteresowanie budzi przygotowana przez miejskich urzędników reforma edukacji.

Bo gra toczy się o wysoką stawkę. Dla opozycyjnych klubów PO i PiS to świetna okazja by ugrać na tym kapitał polityczny. Dla władzy, by podreperować miejski budżet i zaoszczędzić blisko 50 milionów złotych. Dla związków zawodowych, by pokazać jak ważną rolę spełniają w swoim środowisku. Dla nauczycieli, by utrzymać posady. I w końcu dla rodziców, którzy chcą jak najlepiej dla swoich dzieci. Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Krakowa / Fot. Dawid Serafin

Założenia reformy można by było spuentować jednym zdaniem: miasta nie stać na utrzymanie tak rozbudowanego systemu edukacyjnego w sytuacji gdy liczba dzieci maleje. - W ciągu sześciu ostatnich lat liczba uczniów zmalała o prawie 16 tys., natomiast liczba etatów nauczycieli zmalała w ciągu ostatnich lat zaledwie o 1 proc. - mówi prezydent Majchrowski. - Mniejsza liczba uczniów to mniejsza subwencja, a co za tym idzie większa dopłata pieniędzy z miejskiego budżetu - dodaje Majchrowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bezplatna edukacja to mit. Prywatne szkoly sa alternatywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nie dla świętych krów
  • Nie dla świętych krów
  • 30.03.2012 11:29

Nauczyciel płaczki, zrozumcie że nie jesteście świętymi krowami, tak samo jak górnicy, policjanci i inni z budżetówki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.