Facebook Google+ Twitter

Bateria w smartfonie działa zbyt krótko? Teoretycznie jest na to sposób. Nie wiadomo, czy z niego skorzystamy

Baterie smartfonów to ich najsłabsze - nomen omen - ogniwo. Naukowcy opracowali bardzo cienką anodę, która pozwoli zwiększyć nawet dwukrotnie czas pracy baterii po naładowaniu. Nie wiadomo jednak, czy produkt wejdzie kiedykolwiek do masowej produkcji.

https://flic.kr/p/dWA8H1 / Fot. TechStage/CC BY ND 2.0Inżynierowie z firmy SolidEnergy zbudowali anodę do baterii litowo-jonowej, która pozwala na nawet dwukrotne zwiększenie czasu pracy baterii - podaje Forbes.

Anoda SolidEnergy składa się z bardzo cienkiego kawałka litu, którego wielkość stanowi jedną piątą tradycyjnej anody grafitowej. Co interesujące, elektrolit użyty w ogniwie nie wymaga podgrzania. Inne baterie potrzebują do pracy wyższej temperatury.

SolidEnergy celuje ze swoim rozwiązaniem przede wszystkim w rynek smartfonów. Firma uczestnicy w procesie tworzenia baterii na potrzeby prowadzonego przez Google Projektu Ara, czyli smartfonu składającego się z wymienialnych modułów.

Czytaj także: Prezydenci USA polecą nowymi samolotami. Air Force One powstanie w zakładach Boeinga


Niestety zbyt wcześnie na optymizm. Jak zauważa "Forbes" ogniwo opracowane przez SolidEnergy nie jest pierwszym produktem, który miał poradzić sobie z problemem krótkiej pracy baterii. Na drodze stoi przede wszystkim przygotowanie go do masowej produkcji. Może być to zbyt kosztowne wyzwanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.