Facebook Google+ Twitter

Baterie i kierownice mogą zagrozić twojemu bezpieczeństwu

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-09-18 08:13

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów informuje o kolejnych niebezpiecznych produktach, które trafiły na polski rynek. - Blisko 340 tys. wadliwych baterii Nokia i 410 sztuk bezprzewodowych kierownic do konsol może zagrażać bezpieczeństwu ich użytkowników - twierdzi Małgorzata Cieloch z UOKiK. - Powiadomiły nas o tym spółki Nokia Poland i Microsoft.

Urząd niedawno alarmował, że blisko 10 tys. akcesoriów z zestawów Barbie może zagrażać bezpieczeństwu najmłodszych. Nadmierne przegrzanie baterii Nokia BL-5C w czasie ładowania telefonu może doprowadzić do zwarcia. - Ostrzeżenie producenta dotyczy egzemplarzy posiadających numer identyfikacyjny składający się z 26 znaków, a wyprodukowanych między grudniem 2005 a listopadem 2006 roku - dodaje Małgorzata Cieloch. Listy telefonów z wadliwymi bateriami mogącymi stwarzać zagrożenie dla konsumentów są dostępne pod adresem www.nokia.com/batteryreplacement i pod numerem telefonu 022-654-76-86.

Jeśli chodzi o konsolę Microsoft Xbox 360, to producent powiadomił, że usterka w kierownicy może doprowadzić do nadmiernego przegrzania się urządzenia, a w konsekwencji do wydzielenia dymu. Objęte zastrzeżeniami egzemplarze kierownic wyprodukowane zostały w Chinach. Więcej informacji na ten temat użytkownicy mogą uzyskać pod numerem telefonu 0-800-441-17-96.

Przedsiębiorcy otwarcie informują o wadliwych produktach, ponieważ wprowadzenie na polski rynek produktu niebezpiecznego jest zagrożone wysoką karą pieniężną. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów może wpisać taki produkt do rejestru produktów niebezpiecznych. - Na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów zarówno producent, jak i dystrybutor zobowiązani są powiadomić UOKiK w każdym przypadku, gdy tylko uzyskają informację, że wprowadzony na rynek produkt nie jest bezpieczny. Zgodnie z tą ustawą UOKiK może nałożyć na przedsiębiorcę sankcję finansową do 100 tys. zł.
LR

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.