Facebook Google+ Twitter

Baterie na każdym dachu

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-08-08 11:15

Szczawnica ostro rusza po pieniądze na ekologię. Wczoraj powstało Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju, które ma ubiegać się o środki finansowe na zakup i montaż baterii słonecznych na szczawnickich dachach.

Powstałe stowarzyszenie zawiązało 20 osób. Prezesem obwołano Kazimierza Zachwieję, a jego zastępcą został Jan Golba. Funkcję skarbnika powierzono Marii Malinowskiej.
Stowarzyszenie ma zamiar walczyć o środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Eko Funduszu. Szczawniczanie liczą, że zdecydowana większość tych środków zostanie w przyszłości umorzona. Tym samym pieniądze z NFOŚ będą stanowić bezzwrotną dotację dla użytkowników solarów.
Stowarzyszenie już wykonało obliczenia redukcji emisji szkodliwych substancji do środowiska dzięki zastosowaniu baterii słonecznych. Jest to absolutnie rewelacyjna prognoza.
W planach jest zainstalowanie w Szczawnicy ponad 2500 baterii słonecznych które wyprodukują za darmo moc cieplną rzędu 2350 kilowatów. A co najważniejsze będzie to produkcja bez zużycia energii elektrycznej, gazu, oleju opałowego, czy węgla.
– To dopiero początek innych działań w zakresie ekologii w naszym mieście – zapowiada sekretarz stowarzyszenia Tomasz Hurkała.

(zach)
 / Fot. nieznany/ APP/ CAF

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.