Facebook Google+ Twitter

Baterie słoneczne w Wodzisławiu Śląskim

Ogrzewanie tradycyjne, za pomocą tzw. pieców kaflowych, powoli “przechodzi do lamusa”. Zostaje stopniowo zastąpione ogrzewaniem centralnym, zasilanym przez energetykę cieplną, elektryczną, bądź też przez pompy ciepła. Tymczasem w Wodzisławiu Śląskim zakończono właśnie montaż baterii słonecznych na jednym z bloków komunalnych.

W niektórych miastach mieszkanie komunalne kojarzy się z zapomnianym, brudnym blokiem, gdzie o nowinkach technicznych mieszkańcy mogą tylko marzyć. Inaczej jest w Wodzisławiu Śląskim. Tam Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i Remontowej od dobrych kilku lat poszukuje nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą nie tylko obniżyć koszty utrzymania lokali, ale także obniżyć emisję pyłów i gazów z kominów.

Ogrzewanie tradycyjne, za pomocą tzw. pieców kaflowych, powoli “przechodzi do lamusa”. Zostaje stopniowo zastąpione ogrzewaniem centralnym, zasilanym przez energetykę cieplną, elektryczną, bądź też przez pompy ciepła. Ale czy to już szczyt marzeń? Otóż nie. W Wodzisławiu zakończono właśnie montaż baterii słonecznych na bloku komunalnym.

Co to oznacza? Zapewne dużo niższe rachunki dla mieszkańców tego bloku. Myli się jednak ten, kto sądzi, że tylko oni korzystają z tej inwestycji. Zredukowanie emisji np. pyłu o -4.164 kg na rok, czy CO2 -385.170 kg na rok może nie na portfelu, ale w płucach poczuje każdy, kto zechce oddychać „pełną piersią” w Wodzisławiu Śląskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo to internetowy news?

Komentarz został ukrytyrozwiń

fajnie, ale dlaczego tak krotko

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.01.2008 19:29

(+) Radek, ogromny plus za promocje naszego miasta... Jeszcze w tym roku porozmawiamy o nim osobiscie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.