Facebook Google+ Twitter

Battlefield 3 - wirtualna wojna totalna

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-11-15 15:36

Żołnierze, śmigłowce, czołgi, odrzutowce i pancerne wozy - firma DICE kolejny raz zabiera nas na wirtualne pole wojny. Battlefield 3 to prawdziwa uczta dla miłośników sieciowych strzelanek.

 / Fot. materiały promocyjneDowiedz się więcej o grze Battlefield 3 z serwisu giernik.pl

W poprzednich odsłonach Battlefielda mogliśmy walczyć już na polach II wojny światowej i Wietnamu, a nawet w przyszłości (w futurystycznym Battlefield 2142). Ostatnio jednak DICE skupiło się na konfliktach XXI w. Dwie ostatnie części gry o podtytule Bad Company pokazywały fikcyjny konflikt pomiędzy Rosją i Ameryką. Najnowsza odsłona eksploruje ten sam temat.

Samotny żołnierz
Battlefield 3 sprawia wrażenie jakby właściwie składał się z dwóch gier. Pierwszą z nich jest tryb multiplayer, drugą kampania dla pojedynczego gracza. I o ile DICE po raz kolejny pokazało, że sieciową rozgrywkę opanowało doskonale, to niestety tryb single nadal rozczarowuje. Jednak wydawca gry, firma Electronic Arts postanowiła bardzo mocno zająć się jego promocją. Szkoda, ponieważ to najsłabszy element całej produkcji.

I nie chodzi o to, że jest wyjątkowo zły. Gra się całkiem przyjemnie. Jeżeli jednak kiedykolwiek wcześniej zetknęliśmy się z podobną grą, poczujemy déjà vu. Tutaj niemal wszystko jest wtórne. Poczynając od sposobu prezentacji całej fabuły, poprzez tempo i rozkład misji. To po prostu klisza z innych gier.

Całość rozgrywki oparta jest na skryptach i to po prostu czuć. Na przykład wrogowie wybiegają na nas tak długo, aż nie przejdziemy niewidzialnej linii znajdującej się gdzieś na podłodze. Gdy tylko staramy się wyrwać ze schematu i na przykład oflankować przeciwników, to gra nie jest na to gotowa. Zdarza się, że wrogowie nas nie widzą i nawet się nie odwrócą, kiedy do nich strzelamy. Zupełnie jakby byli robotami zaprogramowanymi na jeden cel.

Czytaj dalej ->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.