Facebook Google+ Twitter

Bawaria. Podróż studyjna dla dziennikarzy z Polski

Od 14 do 20 czerwca 2008 Fundacja Genshagen i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej organizują projekt pt. „Gospodarka Bawarii, reforma kolei w Niemczech i Polsko-Niemieckie Dni Mediów”.

 / Fot. http://www.stiftung-genshagen.de/baseportal/maintemplate_neu?lang=pl&i=11&ui=&include=anzeigeinhalte_neu&startdata=Projekt ma formę podróży studyjnej po Niemczech - Monachium-Berlin-Poczdam - i jest poświęcony dwóm tematom. Pierwszy temat to Bawaria, prezentująca się wśród niemieckich landów jako faworyt w wyścigu gospodarczym, a drugi to rozwój kolei. W ramach trzydniowego programu w Monachium przewidziane są spotkania z przedstawicielami świata polityki (posłami Bundestagu i przedstawicielami ministerstw) i świata gospodarki na temat aktualnej sytuacji ekonomicznej i sposobów wspierania gospodarki w Bawarii. Jednodniowy program w Berlinie będzie poświęcony reformie niemieckich kolei oraz europejskiej polityce transportowej. Na zakończenie podróży dziennikarze wezmą udział w odbywających się od 18 do 20 czerwca w Poczdamie Dniach Mediów, podczas których przyznana zostanie Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska 2008.

To jest propozycja dla dziennikarzy zawodowych i dla dziennikarzy obywatelskich. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 kwietnia, drogą mailową. Obejmują przesłanie wypełnionego formularza, tabelarycznego życiorysu, krótkiego listu motywacyjnego i prób własnych prac. Formularz oraz szczegółowe informacje można otrzymać u pani Malwiny Pryjdy z Fundacji Genshagen. Oto dane kontaktowe:

Stiftung Genshagen
Malwina Pryjda
Im Schloss
14974 Genshagen
Deutschland
Tel.: +49 33 78 - 80 59 13
Fax: +49 33 78 - 87 00 13
E-Mail: pryjda[AT]stiftung-genshagen.de

Wyboru uczestników dokonuje Fundacja Genshagen wspólnie z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej na podstawie przesłanego podania. Kandydaci zostaną powiadomieni o wynikach rekrutacji drogą elektroniczną (e-mail) na początku maja.

 / Fot. http://www.fwpn.org.pl/Fundacja Genshagen pobiera opłatę w wysokości 100 euro od uczestnika, za udział w programie. Organizatorzy pokrywają natomiast wszystkie koszty związane z pobytem: wyżywienie, noclegi, bilety wstępu, przejazdy. Podczas spotkań zapewnione będzie również tłumaczenie polsko-niemieckie. Koszty dojazdu do Monachium oraz powrotu do Polski będą zrefundowane w wysokości do 150 euro od osoby, już po zakończeniu projektu. Uwaga: rozliczenie kosztów podróży jest możliwe wyłącznie na podstawie oryginałów biletów i kart pokładowych.

Wspólne, polsko-niemieckie projekty dla dziennikarzy z Polski mają już kilkuletnią tradycję. W ich ramach spotykają się dziennikarze różnych mediów, którzy mają okazję poznać poszczególne aspekty życia w Niemczech, rozmawiać z pracownikami konkretnych sektorów, politykami i dziennikarzami niemieckimi. Jest czas na robienie wywiadów, reportaży, nawiązywanie kontaktów zawodowych, a także na zwiedzanie i poznawanie ciekawych ludzi. Sama brałam udział w tygodniowym projekcie "Kultura w Niemczech - mozaiką kultur", w listopadzie 2007. Złowiłam w tym czasie nowe pomysły na teksty, poznałam znajomych z branży, Polaków i Niemców, zafascynowałam się Berlinem... I w czerwcu wybieram się do Poczdamu, na Dni Mediów!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Bartku - no, to śledź strony tych fundacji, bo mają rózne projekty i na pewno się załapiesz w odpowiednim czasie. Powodzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sosna, już nawet nie chodzi o kasę, znalazła by się. Ale, w tym okresie mam jeszcze szkołę, poza tym samemu, nikogo nieznając? Nie muszę nawet pytać rodziców. Znam odpowiedź :) Ale jeszcze rok :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludziki, dziękuję za dobre słowo. Zachęcam Was do starania się o udział w projekcie. Ja przedstawiłam organizatorom m.in. swoje reportaże z Wiadomości24 i spodobały się! Nie bójcie się, że Niemcy, to trzeba trzaskać po niemiecku - tam wszyscy znają angielski, a jak nie znają, to i tak są bardzo cierpliwi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

fajna sprawa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.04.2008 19:51

(+) ciekawa inicjatywa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Zazdroszczę, Olu :-))
Gdyby to było po 20 czerwca, kto wie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Bartek - a czemu sądzisz, że nie możesz wziąc udziału już teraz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Moderatorem - wielkie dzięki za umieszczenie tekstu i uwzględnienie poprawek oraz drugiego logo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za napisanie o tym wyjeździe. Chciałbym w przyszłości mieć możliwość brania w nich udziału..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.