Bayern Monachium najlepszy na świecie

W finale Klubowych Mistrzostw Świata rozgrywanych w Maroku, zwycięzca Ligi Mistrzów, Bayern Monachium nie dał szans reprezentantowi gospodarzy i pewnie wygrał z Raja Casablanca 2:0. Bramki dla Niemców zdobył Dante oraz Thiago Alcantara.

/ Fot. fcbayern.deMecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Bayernu. Już w 7. minucie po rzucie rożnym piłkę na siódmy-ósmy metr odegrał Boateng, a tam mocnym strzałem pod poprzeczkę popisał się Dante. Niemiecki zespół dalej atakował, aż w końcu w 22. minucie na 2:0 podwyższył Thiago Alcantara. Wtedy to Hiszpan, po wycofaniu piłki przez Davida Alabę, precyzyjnym strzałem z piętnastego metra zdobył bramkę.

Druga część meczu upłynęła pod znakiem ataków obu drużyn. Mimo to żaden z zespołów nie zdołał zmienić wyniku i spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Bayernu 2:0. Jest to pierwsze zwycięstwo Bayernu w Klubowych Mistrzostwach Świata. Wcześniej Bawarczycy zwyciężyli w Pucharze Interkontynentalnym w 1976 i 2001 roku. Były to jednak mecze tylko pomiędzy zwycięzcami Ligi Mistrzów UEFA a triumfatorem Copa Libertadores.

Trzecie miejsce w turnieju zajęło Atletico Mineiro z Brazylii, pokonując chińskie Evergrande Kanton 3:2.

Stade de Marrakech, Marrakesz, godz. 20:30 CET
Bayern Monachium - Raja Casablanca 2:0 (2:0)

1:0 - Dante 7'
2:0 - Thiago Alcantara 22'

FC Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Shaqiri (80. Götze), Kroos (60. Martínez), Thiago, Ribéry - Müller (76. Mandzukic).

Raja Casablanca: Askri - El Hachimi, Benlamalem, Oulhaj, Karrouchy - Erraki - Hafidi (88. Kachani), Moutaouali, Chtibi (50. Mabide) - Iajour (78. Soulaimani), Guehi.

Sędzia: Sandro Ricci (Brazylia).

Widownia: 37.774.