Bayern Monachium zdobywa Superpuchar Niemiec!

Patryk
Patryk
Björn Láczay (dustpuppy) from Moosburg, Germany,CC2.0
W meczu o Superpuchar Niemiec Bayern Monachium wygrał na własnym stadionie z Borussią Dortmund 2:1. Zwycięstwo drużynie z Monachium zapewnili Mandžukić i Müller. Cała trójka Polaków wyszła w pierwszym składzie.

Mecz zaczął się od ataków BVB i lekkiej przewagi zespołu na boisku. Niestety w 5. minucie Ribery dostał piłkę na skrzydło i od razu odegrał zewnętrzną częścią stopy w pole karne, a wbiegający Mandžukić bez problemu skierował ją do bramki. Gol padł po dużym błędzie Suboticia, który minął się z futbolówką.

Gdy jeszcze na dobre piłkarze Kloppa nie przebudzili się po stracie pierwszej bramki, stracili już drugą nadziewając się na zabójczą kontrę gospodarzy. Po długim rajdzie z piłką na bramkę uderzył Robben, ale trafił w słupek.
Nieszczęśliwie futbolówka trafiła pod nogi Mullera, a ten bez problemu umieścił ją w pustej bramce.

Do końca pierwszej połowy nie działo się nic szczególnego, oba zespoły atakowały, ale żaden z nich nie stworzył zbyt klarownej sytuacji. Przewagę cały czas utrzymywali piłkarze Bayernu. Warto dodać, że na wyróżnienie zasługuje gra "Kuby", na którym przeciwnicy zarobili dwie kartki.

Drugą połowę znacznie lepiej zaczęli piłkarze z Dortmundu. Przeprowadzili kilka groźnych ataków zakończonych strzałami. Szczególnie groźnie było po strzałach Lewandowskiego, Reusa i Hummelsa.

W dalszej części, gra przeniosła się do środka pola. Było znacznie mnie sytuacji podbramkowych. Obserwowaliśmy dość rzadko piłkarzy pod bramka przeciwnika. W 75. minucie ku uciesze wszystkich kibiców Borussii przepięknego gola zza pola karnego zdobył Robert Lewandowski po asyście Schiebera.

W końcówce spotkania było dużo więcej sytuacji podbramkowych i tempo gry stało się większe. Przewagę nadal utrzymywali piłkarze BVB. Jednak wynik nie uległ zmianie i Bayern Monachium zdobył puchar.

Bayern Monachium 2:1 Borussia Dortmund