375 miejsce

Bayern Monachium zremisował z Kolonią. Lewandowski bez bramki

Bayern Monachium zremisował podczas 6. kolejki Bundesligi z drużyną FC Koln 1:1. Była to pierwsza utrata punktów w lidze niemieckiej w tym sezonie.

Pierwsza połowa przebiegała w monotonnej atmosferze. Piłkarze Bayernu dominowali na boisku, niemal nie schodzili z połowy Oprawa kibiców Bayernu Monachium podczas spotkania z FC Koln / Fot. Paweł Kiliańskigości, starając się rozmontować atakiem pozycyjnym obronę graczy z Kolonii. W 40. minucie spotkania, ta sztuka się udała. Po dośrodkowaniu Comana z prawej strony boiska, piłkę do siatki FC Koln klasycznym szczupakiem skierował Kimmich.

Wszyscy byli przekonani, że w drugiej połowie będzie miał miejsce pogrom gości. Nic bardziej mylnego! Piłkarze z Kolonii wybiegli na boisko zmotywowani. Z minuty na minutę zaczęli odważnie atakować, stwarzając sobie coraz lepsze sytuacje. W końcu w 63. minucie Anthony Modeste wykorzystał idealne dośrodkowanie i trącił futbolówkę z wyskoku czubkiem buta, myląc Manuela Neuara. Remis stał się faktem!

Goście nabrali wiatru żagle i ruszali do śmiałych ataków. W 71. minucie w sytuacji „sam na sam” znalazł się Yuya Osako, który okazał się lepszy od Neura i umieścił piłkę w siatce, uszczęśliwiając ponownie kilka tysięcy fanów z Kolonii. Niestety dla gości, sędzia liniowy podniósł chorągiewkę sygnalizując, że był spalony.

Dla Bayernu był to sygnał, że mecz, który kontrolowali, można przegrać na własne życzenie, dlatego ruszyli do ataku. W polu karnym uderzał Thomas Muller na bramkę Tim Horna, futbolówka szczęśliwie po jego rękach wylądowała na spojeniu bramki, chociaż kibice z drugiego końca stadionu już widzieli ją swoimi oczami w bramce. Kilka minut później to słupek uratował gości przed utratą bramki.

Jednak piłkarze z Kolonii mięli sytuacje meczową w 91. minucie. Szybka wyprowadzona kontra i w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem Bayernu znalazł się Simon Zoller, który o kilka centymetrów uderzył piłkę obok bramki.

Mecz na Alianz Arena zakończył się sprawiedliwym remisem. W pierwszej połowie zdecydowanie przeważał Bayern, natomiast druga część spotkania z delikatnym wskazaniem na piłkarzy z Kolonii. Były to pierwsze stracone punkty w Bundeslidze przez Monachijczyków.

Bayern Monachium - FC Koln 1:1
Bramki: Kimmich (Bayern), Modeste (FC Koln)