Bayern wygrał i pewnie zmierza po mistrzostwo

Piłkarze Bayernu Monachium pokonali na własnym stadionie zawodników Schalke 4:0 i umocnili się na fotelu lidera. Dwie bramki dla zespołu gospodarzy zdobył David Alaba, a po jednym trafieniu dołożyli Bastian Schweinsteiger i Mario Gomez.

/ Fot. Patrick HuebgenZarówno dla jednych, jak i dla drugich był to bardzo ważny mecz. Zawodnicy z Gelsenkirchen po serii słabszych spotkań chcieli pokazać, że Bayern im nie straszny. W zespole gości zabrakło Klaas-Jan Huntelaara, który ma kłopoty z lewym okiem i nie wiadomo, kiedy wróci do gry. Bayern z kolei chciał zdobyć trzy punkty, bowiem Borussia Dortmund przegrała swój mecz i tym samym bardzo oddaliła się od tytułu mistrzowskiego.

Zawodnicy z Monachium już od pierwszego gwizdka chcieli przejąć inicjatywę. To oni dominowali od początku spotkania. Bardzo dobre akcje przeprowadzali Arjen Robben i Gomez. Bardzo aktywny był także Franck Ribéry, który nie tylko ciągnął całą drużynę, ale w 17. minucie wywalczył rzut karny. Po wbiegnięciu w pole szesnastu metrów został zatrzymany przez jednego z zawodników Schalke i sędzia wskazał na "11" metr. Do piłki podszedł Alaba, który bez najmniejszego problemu pokonał bramkarza rywali. w 32. minucie było już 2:0. Z rzutu wolnego, który znajdował się w okolicach 20. metra, podwyższył Schweinsteiger. Po tych golach zawodnicy gości postanowili wziąć się do pracy. Próbowali Michel Bastos i Marco Hoger, ale ich uderzenia były niecelne. Jeszcze przed przerwą Bayern mógł zwiększyć prowadzenie, ale ani Toni Kroos, ani Gomez nie potrafili wykorzystać swoich sytuacji.

W drugiej połowie gospodarze od razu rozpoczęli akcje z animuszem. W 51. minucie Gomez bardzo dobrze podał w polu karnym do Alaby, młody Austriak uderzył po długim słupku i bramkarz po raz kolejny musiał wyciągać piłkę z siatki. Chwilę potem dobrą akcję zmarnował Robben, który też bardzo chciał strzelić gola. Udało mu się to połowicznie, bo w 63. minucie dobrze dograł do Gomeza, który podwyższył na 4:0. Podłamane Schalke nie potrafiło przedostać się pod bramkę Bayernu. Ich wszelkie próby były zatrzymywane już w środkowej strefie boiska. W 79. minucie Robben po raz kolejny zmarnował doskonałą sytuację, która była ostatnią tak dogodną do zmiany rezultatu.

Po zakończeniu spotkania gospodarze nie kryli euforii z odniesionego zwycięstwa. Bayern obecnie zajmuje w tabeli pierwsze miejsce z 54. punktami na koncie. Schalke jest 9. i ma 29 oczek.