Facebook Google+ Twitter

BayernLB pierwszym bankiem, któremu pomogą Niemcy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-19 18:22

Bawarski bank krajowy BayernLB będzie prawdopodobnie pierwszym, który skorzysta z pakietu ratunkowego dla niemieckiego sektora bankowego. Zapowiedział to minister finansów Bawarii Erwin Huber.

Huber, który stoi na czele rady administracyjnej banku, poinformował o takiej możliwości w rozmowie z dziennikiem "Bild". O tym, czy bank zwróci się o pomoc do państwa, rada administracyjna ma zdecydować we wtorek.

Wówczas również okaże się, ile pieniędzy potrzebuje BayernLB. Według bawarskich mediów, ma to być kwota od trzech do pięciu miliardów euro. Erwin Huber nie wykluczył, że bank skorzysta ze wszystkich form pomocy przewidzianych w programie ratunkowym. Plan zakłada udzielenie przez państwo pożyczek lub gwarancji kredytowych, a także wykup złych długów hipotecznych.

Spekulacje na temat kondycji drugiego co wielkości niemieckiego banku będącego własnością landu trwają już od miesięcy. W związku z kryzysem finansowym w Stanach Zjednoczonych bank już w kwietniu poinformował o odpisaniu ponad czterech miliardów euro wartości aktywów.

Pakiet ratunkowy opiewający na 500 miliardów euro został w tym tygodniu przyjęty przez rząd i parlament w Berlinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.