Facebook Google+ Twitter

Baza Wizz Air jest już prawie gotowa

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2007-12-27 10:49

Pod koniec stycznia otwarcie inwestycji linii lotniczej Wizz Air. Pracę w firmie znalazło już 35 pilotów.

Samolot Wizz Air na lotnisku w Pyrzowicach. / Fot. Arkadiusz Zarywaniec/Dziennik ZachodniOstatniego dnia stycznia ma zostać otwarta w Poznaniu baza operacyjna jednego z nisko kosztowych przewoźników - linii lotniczej Wizz Air. Na początek na lotnisku Ławica będzie stacjonował jeden samolot tej linii. Pracę przy jego obsłudze znalazło już 35 osób, wciąż trwa rekrutacja pilotów.Baza linii lotniczej Wizz Air w Poznaniu będzie czwartą otwartą przez tego przewoźnika w Polsce. Wybór na jej lokalizację w naszym mieście nie był przypadkowy.

- Decyzja o uruchomieniu bazy w Poznaniu została podjęta po długich badaniach potencjału rynku - mówi Grażyna Borówka, project manager odpowiedzialny za uruchomienie bazy w Poznaniu. - Przeprowadziliśmy test na trasie z Poznania do Londynu Luton. Wykazał on, że lotnisko w Poznaniu zapewnia odpowiednie warunki oraz ma plany rozwoju odpowiadające ciągle rosnącej liczbie pasażerów korzystających z usług Wizz Air.
Przedstawiciele linii podkreślają, że równie istotne jest także wsparcie regionu i jego promocja, bez której nie ma co marzyć o rosnącej liczbie turystów.

Budowa bazy dobiega końca. Także rekrutacja pracowników została prawie zakończona. Obecnie trwa szkolenie załogi pokładowej. W pełni wyposażone i odnowione jest już pomieszczenie dla załogi.
- Każdego tygodnia zespół realizujący projekt kontroluje stan jego zaawansowania. Jak dotychczas wszystko przebiega zgodnie z planem - twierdzi G. Borówka. Początkowo w bazie będzie umieszczony jeden samolot - Airbus 320, do którego obsługi już zatrudniono 35 osób. W planie jest jednak dalszy rozwój.
- Jak tylko rynek będzie na to gotowy i podpisane umowy, ogłosimy publicznie nasze plany - zapewnia Grażyna Borówka. - Wystarczy zobaczyć, w jakim tempie rozwija się baza w Katowicach, żeby zauważyć, że podobne perspektywy stoją przed Poznaniem. W otwartej na początku 2004 roku bazie Wizz Air stacjonują obecnie cztery samoloty i zatrudnionych jest ponad 160 osób.Z otwarcia nowej bazy w Poznaniu zadowolone są również władze Portu Lotniczego. Wraz z jej uruchomieniem na Ławicy przybędą cztery połączenia do: Doncaster, Sheffield, Glasgow, Prestwick, Malmo, Kopenhaga i Oslo-Torp.

- Stacjonujący samolot to większa elastyczność. Może być na przykład wykorzystany do obsługi innych połączeń, w tym czarterowych. Jest to też większa szansa na kolejne połączenia tego przewoźnika - nie ukrywa Hanna Surma, rzecznik Portu Lotniczego Poznań-Ławica. - Linie chętniej wysyłają swoje maszyny ze swojej bazy niż z lotniska, gdzie takowej nie mają. Być może już niedługo Wizz Air nie będzie jedynym przewoźnikiem mającym swą bazę w Poznaniu.
-
- Prowadzimy rozmowy na ten temat z innymi liniami, ale ostateczna decyzja zależy od przewoźnika - dodaje rzecznik.Flota firmy Wizz Air składa się obecnie z 13 samolotów. Przedstawiciele linii zapowiadają, że w ciągu najbliższych kilku lat liczba maszyn wzrośnie do 82.

Wybór Poznania nie był przypadkowy, wpłynął na to potencjał miasta. Założenie bazy jest bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem. Projekt wymaga koordynacji pracy oraz zaangażowania całego zespołu i dopięcia wszystkiego na ostatni guzik w bardzo krótkim czasie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.