Facebook Google+ Twitter

Bazylea. Powrót Arsena Lupin

Targi jubilerskie w Bazylei zamknięto wczoraj szokującą informacją. Zniknęły cztery diamenty o wielomilionowej wartości. Sprawcom udało się zbiec.

W minioną środę w południe, na corocznej wystawie i targach biżuterii i zegarków w Bazylei, ktoś zabrał z gabloty cztery diamenty - brylanty, których wartość, jak podaje yahoo, wynosi wiele milionów franków szwajcarskich.

O targach Wiadomości24 pisały w artykule: Wszyscy jadą do Bazylei na Targi jubilerskie.

Brylanty - diamenty oszlifowane. / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6f/Brillanten.jpgW środę 30 marca, krótko przed godziną dwunastą w południe, kradzieży dokonali pedantyczni profesjonaliści, którzy pomimo natychmiastowego alarmu i blokady wszystkich wyjść z hali wystawowej, zdołali zniknąć z łupem zostawiając w witrynie wizytówkę najsławniejszego filmowego złodzieja - dżentelmena Arsena Lupin.
Hala wystawowa jest monitorowana cały czas kamerami, toteż twarze czterech sprytnych złodziei można odczytać i ustalić. Dziwnym zbiegiem okoliczności są one łudząco podobne do filmowej kreacji Arsena Lupin.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyNajwiększą jednak zagadką jest to, w jaki sposób udało się otworzyć gablotę oraz jak opuścić halę wystawową wraz z łupem i to w sposób kompletnie niezauważony.

Arséne Lupin / Fot. plakat z Wikipedi obrazkiPrasa szwajcarska podała dzisiaj, że sprawcy prawdopodobnie mieli maski łudząco przypominające twarz Arsena Lupin, aktora z seryjnego filmu kryminalnego. Natomiast podobno na odwrocie wizytówki było skreślonych kilka słów. Do tej pory nie podano oficjalnie do publicznej wiadomości, co napisali sprawcy na wizytówce.

Nie jest wykluczone, iż to sam szlifierz diamentów zlecił zabranie cennych brylantów. Podobno jest to znany syndrom artysty, który zakochany w swym dziele, uważa je za absolutną doskonałość i cierpiąc z powodu rozstania, w ten sposób odzyskuje swoje arcydzieło. Ze źródeł dobrze poinformowanych prasa bulwarowa podaje, że na wizytówce jest napisana obietnica wpłacenia równowartości ceny diamentów w odpowiednie ręce. Natomiast Wiadomości24 dowiedziały się z nieoficjalnych źródeł, że wpłata będzie dokonana na konkretny cel charytatywny oraz, że Arséne Lupin XXI wieku da nam o sobie znać jeszcze nie raz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

tego roku zmora wystawy zegarkow w Bazylei była zmiana czasu na letni. Trzeba było ręcznie przestawić około 2 tysięcy zegarków. Najtrudniej było z tymi za pół miliona franków.
Oczywiście z powodu Arsena L.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tym roku o wystawie cisza. Nikt nic nie buchnął. Jakiś kiepsko wypadł w tym roku prima aprilis.

Komentarz został ukrytyrozwiń

niech się zwie jak chce..byle dotrzymał obietnicy ;-))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Natla
  • Natla
  • 01.04.2011 22:26

Ubrałam właściwą maskę i mam. Wszystkiego najlepszego z okazji prima aprilisowych urodzin i jednak kilku brylantów też :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak była okazja to buchnęli i już.
Co Ty, Stefanio? Gardzisz brylantami i jeszcze do tego w swoje urodziny? Ja tam bym przyjęła z pocałowaniem w rączkę. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już myślałam, że to wiadomość z okazji Prima Aprilis, ale Figaro również donosi o wyczynie złodzieja gentelman'a... Internauci podejrzewają też Fantomasa, Różową panterę oraz właściciela diamentów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

W moje urodziny, taki numer!!!!!
Niepotrzebnie się trudzili, brylantów nie przyjmę ! :))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.