Facebook Google+ Twitter

Bazylika Sagrada Familia w ogniu

W bazylice Sagrada Familia doszło do pożaru. Nikt nie jest ranny, na miejscu pojawiły się wozy strażackie.

Bazylika Sagrada Familia w Hiszpanii / Fot. Paolo da Reggio/ http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sagrada_familia_prospetto.jpgPożar wybuchł w podziemiach nawy głównej, akcja gaśnicza trwała od godz. 11. Jak podaje tvn24.pl ewakuowano 1,5 tys. turystów. W samej bazylice i wokół niej znajdowało się około 3-4 tys. osób.

Joan Rigol, zarządzający kościołem poinformował, że ogień opanowano. - Było więcej dymu niż ognia, pożar był mniej poważny niż początkowo myśleliśmy - powiedział rzecznik władz miasta powiedział

Budowę bazyliki rozpoczęto w 1882 roku, jej architektem jest Antonio Gaudi. Sagrada Familia to jedna z największych atrakcji turystycznych w Hiszpanii. Do świątyni przybywa rocznie około 2,3 mln ludzi.

Gaudi zaprojektował tę świątynię z takim rozmachem, że wciąż brakowało pieniędzy na jej budowę. Przeszkodziła również wojna domowa, podczas której zniszczono część projektów. Architekt na docinki dotyczące nieskończonej budowli mawiał - "Mój klient się nie spieszy". I ucinał dyskusję.

Papież Benedykt XVI w listopadzie zeszłego roku poświęcił bazylikę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.