Facebook Google+ Twitter

BBC News: Nie jest znana ostateczna liczba ofiar w pubie w Glasgow. Pod gruzami nadal są ludzie

Co najmniej trzy osoby nie żyją po tym jak policyjny helikopter runął na dach pubu w centrum Glasgow – informuje BBC News. Źródła zbliżone do policji podają jednak, że ostateczna liczba ofiar może być wyższa. Pod gruzami pubu nadal są ludzie, do których służbom ratowniczym nie udało się dotrzeć. Akcję utrudnia fakt, że budynek jest niestabilny.

 / Fot. PAP/EPADo tragedii doszło w piątek o 22.25, gdy lecący na niskim pułapie śmigłowiec spadł na popularny w Glasgow pub The Clutha Vault, położony w pobliżu rzeki Clyde. W budynku mogło być ok. 120 osób, które bawiły się tego wieczoru na koncercie zespołu Ska Esperanza.

Na pokładzie śmigłowca znajdowało się dwóch funkcjonariuszy policji i cywilny pilot. Zginęły prawdopodobnie trzy osoby, ale jak zapowiadają służby ratownicze, ostateczna liczba ofiar nie jest znana. Trzydzieści dwie osoby zostały przyjęte do lokalnych szpitali.

Policjanci, służby ratownicze i zespoły z psami przeszukują budynek. Z niektórymi uwięzionymi udało się nawiązać kontakt.

Jeden ze świadków katastrofy, który wszedł do pubu przed przybyciem policji mówił BBC o spontanicznej akcji ratunkowej: "W środku było pandemonium; ludzie, jakby w zwolnionym tempie próbowali wydostać się z pubu. Ale mimo to, by pomóc innym, stworzyli coś na kształt ludzkiego łańcucha, ramię w ramię, wyciągając innych potrzebujących. Nie było dymu i ognia, tylko ogromne ilości pyłu".

Rose Fitzpatrick, zastępca komendanta policji, powiedział BBC, że służby pracują bardzo ciężko, ponieważ budynek nie jest stabilny. Akcja skupia się nie tylko na wydobyciu uwięzionych w nim ludzi, ale też na zabezpieczeniu konstrukcji i uniknięciu zawalenia się pubu. "Śledztwo jest w toku, jednak na tym etapie jest zbyt wcześnie, aby podać przyczyny katastrofy helikoptera".


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.