Facebook Google+ Twitter

BBN o odwołaniu gen. Skrzypczaka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-17 22:16

Prezydent może zwolnić Dowódcę Wojsk Lądowych generała Waldemara Skrzypczaka tylko w porozumieniu lub na wniosek ministra obrony narodowej - zwraca uwagę Biuro Bezpieczeństwa Narodowego w komunikacie przesłanym IAR.

Wcześniej generał Skrzypczak poinformował, że oddał się do dyspozycji prezydenta. "Informuję, że w wyniku utraty zaufania do mojej osoby przez Ministra Obrony Narodowej oddaję się do dyspozycji Pana Prezydenta" - napisał Dowódca Wojsk Lądowych.

Jednak jak wynika z oświadczenia BBN - szef MON Bogdan Klich powinien pisemnie poinformować prezydenta o swojej decyzji dotyczącej przyszłości Dowódcy Wojsk Lądowych.

Jak czytamy w komunikacie BBN - zgodnie z art. 43 ust. 3 Ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych wynika, że "żołnierz zawodowy zajmujący stanowisko służbowe Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego lub dowódcy rodzaju Sił Zbrojnych może być zwolniony z zajmowanego stanowiska przed upływem kadencji przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w porozumieniu lub na wniosek Ministra Obrony Narodowej, jeżeli przemawiają za tym uzasadnione potrzeby Sił Zbrojnych".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z feletonu red. Suchodolskiej link

"Cywilna kontrola nad wojskiem (której krytykę także - i chyba słusznie - wyczytano ze słów generała) nie polega bowiem na akceptacji bałaganu i dyletanctwa osób, których jedyną zasługą jest to, że nigdy nie nosiły zielonego munduru. Że wspomnę tylko głośną sprawę komputerów zakupionych przez MON, które przez lata spoczywały w magazynach - co wykryła dopiero kontrola NIK-u. Dziś ten przestarzały sprzęt nie nadaje się już do niczego. No, chyba że do gry w Tetrisa."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.