Facebook Google+ Twitter

BBN: Rząd odpowiada za śmierć geologa w Pakistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-03 13:03

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego uważa, że rząd popełnił błędy w negocjacjach w sprawie polskiego geologa Piotra Stańczaka w Pakistanie. BBN przygotował raport, w odpowiedzi na dokument MSZ z maja tego roku.

Rzecznik BBN Jarosław Rybak powiedział, że tamten dokument nie udzielił odpowiedzi na wiele wątpliwości, a w wielu miejscach zniekształcił obraz braku koordynacji działań. Dlatego Biuro Bezpieczeństwa Narodowego stawia kilkanaście pytań MSZ.

Zdaniem BBN, zabrakło skutecznej polityki dyplomatycznej podczas negocjacji ze stroną pakistańską. Brakowało też koordynacji działań na szczeblu rządowym. Rzecznik BBN dodał, że rząd nie uwzględnił też realiów kultury plemiennej Pakistanu. Najlepszym dowodem tego jest wypowiedź premiera w sprawie okupu, wykluczająca negocjacje z porywaczami - mówił Jarosław Rybak. Jak podkreślił, w Pakistanie lepiej przyjęto by wysłanie tuż po porwaniu przedstawiciela polskich władz i podjęcie negocjacji w sprawie okupu.

Piotr Stańczak, pracownik Geofizyki Kraków został porwany przez talibów we wrześniu ubiegłego roku. Za jego uwolnienie terroryści żądali zwolnienia z więzień swoich towarzyszy. Pakistańskie władze nie spełniły tych oczekiwań. Terroryści zabili Polaka 7 lutego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.