Facebook Google+ Twitter

BBN zawiadamia o popełnieniu przestępstwa przez ABW

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-28 13:49

Szef BBN złożył ministrowi sprawiedliwości zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy ABW. Chodzi o zaniechania wykonywania obowiązków służbowych, w związku z nieprawidłowościami w Kopalni Węgla Kamiennego Wujek-Śląsk od maja do września tego roku.

Z informacji BBN wynika, że funkcjonariusze ABW, pomimo świadomości o zagrożeniu dla życia i zdrowia, od maja nie kontynuowali wyjaśniania tej sprawy. Według doniesień mediów, przed wrześniowym wybuchem metanu w kopalni Wujek-Śląsk, w kwietniu ABW przekazała do Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach oraz tamtejszej Komendy Wojewódzkiej Policji, informację o zagrożeniu wybuchem metanu w kopalni.

Tymczasem w piśmie z 23 września szef ABW napisał, że wiedza na temat przestrzegania przepisów BHP w zakresie dokonywania pomiarów stężenia metanu w KWK „Wujek - Śląsk", została oceniona jako niezgodna z kompetencjami Agencji. Z tego względu sprawa została przesłana przez ABW do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Wyższego Urzędu Górniczego.

Według BBN, to ABW miała tytuł prawny oraz możliwości, aby samodzielnie zająć się sprawą nieprawidłowości w kopalni. W ocenie Biura, prowadzenie przez Wyższy Urząd Górniczy zapowiedzianych kontroli oraz oficjalnych rozmów z pracownikami kopalni, nie mogło spowodować ujawnienia nieprawidłowości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.