Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13521 miejsce

"Be Tween" - Pomiędzy. Wystawa prac Agnieszki Szot

Artystka plastyk, znalazła się pomiędzy różnymi technikami i formami sztuki, pokazując swoje prace w Leixlip. W wystawie artystycznej, połączonej ze sprzedażą prac, można uczestniczyć w Library, Captain's Hill, w dniach od 30.01-13.02.2010r

 / Fot. arch. Agnieszka SzotAgnieszka Szot jest absolwentką Akademii Pedagogicznej w Krakowie o kierunku Wychowanie Techniczne oraz Edukacja Artystyczna. W ostatnich latach studiów podjęła specjalizację w pracowni litograficznej, co w dużym stopniu ukształtowało dobór środków artystycznych jaki stosuje w obecnej twórczości.

Na wystawie znajduje się około 40 prac. Wiele z nich zostało już zaprezentowanych we wcześniejszych irlandzkich imprezach, takich jak "Art Walk" czy "She". Należy do nich między innymi część bardzo interesującego projektu 9 z 11 prac, zatytułowanych "Safety first" (bezpieczeństwo na pierwszym miejscu). Obrazy w formacie A0 stworzone są w technice mieszanej, kolażowej, na które składa się druk cyfrowy z wykonanych i zeskanowanych wcześniej szkiców, jak też rysunek tuszem oraz fotografia. W pracach zawarte są komunikaty znajdujące się na znakach bezpieczeństwa tj.: mind your head, crush or pinch point, mind the gap, slippery surface. (tłum. ang. uważaj na głowę, punkt krytyczny, punkt zgniotu, śliska powierzchnia, uwaga szczelina). Znaki te mają na celu korelować z portretowanymi twarzami Agnieszka Szot (z lewej strony) w czasie wystawy w Leixlip / Fot. Julita Jaroszukkobiet i tworzyć przekaz, komunikat, odnoszący się bezpośrednio do postaci kobiet, a zarazem ostrzegający przed nimi.

Kolejna cześć prezentacji to 30 ekspresyjnych pejzaży okolic Leixlip i Dublina przedstawiających znane miejsca i obiekty, charakterystyczne dla poszczególnych okolic. Prace wykonane są techniką oleju i tuszu, czasami wchodzi w to również kolaż na papierze. Obrazy mają nieco graficzny charakter, połączone jednak z kolorem tworzą bardziej tradycyjną formę malarstwa. Nie brak w nich dominującej burzliwej czy rozchwianej kreski jak i szerokiej gamy kolorystycznej.

Sama Agnieszka mówi, że większość rzeczy robi z potrzeby tworzenia i chęci oddziaływania na odbiorcę. Mogłaby określić siebie nie jako artystkę, lecz jako rzemieślnika posiadającego warsztat i wykonującego po prostu swoją pracę.

Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie lokalnego środowiska, do którego właśnie skierowana jest obszerniejsza jej cześć, kryjąca się za tajemniczym słowem "pomiędzy".
Wystawa Agnieszki Szot / Fot. Julita JaroszukWystawa Agnieszki Szot / Fot. Julita JaroszukWystawa Agnieszki Szot / Fot. Julita Jaroszuk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.