Facebook Google+ Twitter

Beata Gosiewska wystartuje w najbliższych wyborach do Sejmu?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-09-10 22:07

Portal Echo Dnia donosi, że możliwy jest start w wyborach do Sejmu żony tragicznie zmarłego Przemysława Gosiewskiego. Serwis powołuje się na informacje ze środowisk zbliżonych do świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości.

Beata Gosiewska mogłaby wystartować w przyszłorocznych wyborach do Sejmu z okręgu obejmującego województwo świętokrzyskie. Takie informacje pojawiają się oczywiście nieoficjalnie.

Mąż Gosiewskiej, Przemysław Gosiewski, który tragicznie zginął w Smoleńsku, cieszył się w regionie świętokrzyskim ogromną popularnością. W ostatnich wyborach oddało na niego swój głos aż ponad 138 tysięcy ludzi, czyli co czwarta osoba, która brała udział w wyborach w woj. świętokrzyskim. Nazwisko żony posła PiS znają dziś wszyscy, a to może przynieść sukces wyborczy, spekuluje serwis.

Beata Gosiewska jest obecnie radną z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w dzielnicy Warszawa Wola. Pracuje w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie.

Czy żona byłego wicepremiera wystartuje w wyborach do parlamentu?

- Na razie tak daleko w przyszłość nie wychodzę. Zresztą nikt ze mną na ten temat nie rozmawiał i nic mi nie proponował - odpowiada Gosiewska. Jednocześnie podkreśla, że obecnie skupia się na "walce o godność i pamięć męża, który przez lata pracował dla kraju" oraz na "walce o sprawiedliwość i prawdę, którą rządzący próbują zadeptać".

Beata Gosiewska nie odpowiada jednak stanowczo "nie". - Jeśli chodzi o mój ewentualny start w wyborach, to powiem, że zawsze starałam się być osobą niepubliczną. Wiem, ile bycie posłem i wicepremierem kosztowało mojego męża. Ja wiem to najlepiej. To ogrom zadań i obowiązków - komentuje. - Jak mówiłam, starałam się być osobą niepubliczną, jednak dziś widzę wyraźnie, że życie pisze różne scenariusze, zatem niczego nie można wykluczyć - dodaje tajemniczo Gosiewska.

Żona przewodniczącego klubu parlamentarnego PiS w ostatnim czasie dość często zabiera głos w ważnych publicznych sprawach. Aktywnie wyraża swój sprzeciw w sprawie przeniesienia krzyża spod Pałacu Namiestnikowskiego. Była gościem komisji do spraw wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej, której przewodniczy poseł Macierewicz. Publicznie zapowiedziała, iż nie pojawi się na Wawelu na uroczystości odsłonięcia tablicy z nazwiskami ofiar katastrofy.

Dziś na antenie TVN24 stwierdziła, że nie pojedzie też na pielgrzymkę do Smoleńska pod patronatem prezydentowej Anny Komorowskiej, ponieważ "nikt jej nie zapraszał" oraz "nie potrzebuje patronatu, aby pojechać do Smoleńska". - Poprosiłam marszałka Schetynę o pomoc w załatwieniu kilku konkretnych spraw. Obiecał, że się tym zajmie i do tej pory nawet nie oddzwonił - opowiada Gosiewska. - Jedne rodziny są traktowane tak jak ja, natomiast inne rodziny piszą inicjatywę i od razu jest odpowiedź, szum medialny Jestem tym zdziwiona - dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

BogdanieP. Polecam http://pl.wikipedia.org/wiki/Kompleks_(psychologia) oraz http://www.pkt.pl/firmy/-/q_Poradnia+Psychiatryczna/1/

Komentarz został ukrytyrozwiń

przyzwyczaiła się do rządowego koryta

Komentarz został ukrytyrozwiń
BogdanP
  • BogdanP
  • 10.09.2010 22:49

No taaak, Gosiewska...
Dziurawy "polityk" się nam objawił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.