Facebook Google+ Twitter

Beata Kempa przesłuchiwana przed sejmową komisją śledczą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-06 09:23

Beata Kempa stawiła się przed komisją śledczą, która bada okoliczności afery hazardowej. W swobodnej wypowiedzi posłanka Prawa i Sprawiedliwości przedstawiła listę osób, które jej zdaniem w pierwszej kolejności powinny stanąć przed komisją.

 / Fot. Fot. Marcin Obara/PolskapresseWśród świadków, którzy powinni znaleźć się przed komisją, Beata Kempa wymieniła minister Julię Piterę, byłego ministra Sławomira Nowaka oraz Macieja Berka z Rządowego Centrum Legislacyjnego.

Posłanka dodała, że komisja śledcza powinna poprosić o uzupełnienie dokumentów oraz dowodów. Jej zdaniem komisja powinna zwrócić się o przekazanie jej bilingów wiceministra finansów Jacka Kapicy. Beata Kempa chciałaby również, aby akta komisji poszerzyć o dokumenty Centrum Legislacyjnego Rządu, dotyczące prac nad nowelizacją ustawy hazardowej, którą przygotowywał rząd Donalda Tuska.

Beata Kempa wyjaśniła, że zarówno lista świadków, jak i wniosków dowodowych powstała jeszcze przed wykluczeniem jej z komisji śledczej. Posłanka ma nadzieję, że pozostali członkowie komisji przychylą się do jej postulatów, mimo, że formalnie pozostaje poza składem komisji śledczej.
 / Fot. Fot. Marcin Obara/Polskapresse
Posłanka oświadczyła, że nie miała zamiaru wpływać na kształt ustawy. Dodała, że nie zna osobiście ludzi zamieszanych w aferę: Zbigniewa Chlebowskiego, Mirosława Drzewieckiego i Ryszarda Sobiesiaka, a została wezwana przed komisję, gdyż jest posłem opozycji.

Beata Kempa wyraziła nadzieję, że jej przesłuchanie - jak się wyraziła - zakończy proces tuszowania afery. Posłanka Kempa została kilka tygodni temu wykluczona z komisji.

Odpowiadając na pytania, posłanka powiedziała, że przewodniczący komisji Mirosław Sekuła nakłaniał ją, aby zrezygnowała z wniosku o zbadanie billingów byłego wicepremiera Grzegorza Schetyny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Foto do wymiany, bo już nieaktualne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.01.2010 13:05

Afera hazardowa z udziałem PO a przesłuchuje się posłów PiS ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.