Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14902 miejsce

Beata Sawicka winna korupcji

Beata Sawicka pięć lat temu przyczyniła się do wygranej PO dzięki starannie reżyserowanemu teatrzykowi, w którym odegrała ofiarę uwiedzioną przez agenta Tomka. Teraz sąd uznał, że posłanka była winna korupcji i skazał ją na trzy lata paki.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellByły szef CBA, Mariusz Kamiński, skomentował orzeczenie sądu w następujący sposób: "Tacy ludzie jak Bronisław Komorowski, który jako marszałek Sejmu mówił, że Beacie zrobiono świństwo i Donald Tusk, który zarzucał ówcześnie rządzącym, że wykorzystują służby specjalnie do zwalczania opozycji, myślę, że powinni przeprosić funkcjonariuszy CBA".

Beata Sawicka została skazana na 3 lata więzienia oraz pozbawiona na 5 lat praw publicznych.

 / Fot. W24Jak pisze Niezależna.pl: "Tym razem nie pomogły bajeczki o uwiedzionej, skrzywdzonej kobiecie. Sąd nie dał się też nabrać na tanie triki w postaci kobiecych łez. Były efektowne, ale tym razem nie efektywne. Choć na te łzy w 2007 roku nabrało się wielu Polaków, to w sądzie ich skuteczność okazała się zerowa. Zatriumfowało prawo".

Portal wPolityce.pl przypomina natomiast słowa posłanki z 2007 r., które poznaliśmy dzięki nagraniom: "K… mać, tyle mam układów teraz wypracowanych i to wszystko w łeb weźmie, bo nie problem byłby, gdybyśmy my wzięli władzę".

Niewątpliwie przeprosiny ze strony PO należą się nie tylko Mariuszowi Kamińskiemu i Zbigniewowi Ziobrze, ale i wszystkim wyborcom, którzy dali się oszukać fałszywym łzom posłanki w 2007 r.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

""Beata Sawicka pięć lat temu przyczyniła się do wygranej PO dzięki starannie reżyserowanemu teatrzykowi, w którym odegrała ofiarę uwiedzioną przez agenta Tomka."

Gdybyż to prezes był blondynką! Byłby nie tylko prezydentem ale i premierem - dwa w jednym. Tyle teatrzyku z fortepianem w tle na marne poszło!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Autorze,
mafijna solidarność jest bardzo mocna, czego wyrazem jest również bardzo szerokie poparcie medialne i "społeczne" dla pani Sawickiej. Jest to bardzo dobra prezentacja tego systemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, że niektórzy komentatorzy bronią Sawickiej bardziej gorliwie od swoich kolegów z PO. No ale taki los, kiedy się robi na odcinku propaganda obywatelska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jadwiga Kowalczyk

/ Ale CBA, PiS i Tomek stoją ponad prawem. /

Nie stoją. To byłoby za proste.
Tak zwana prowokacja policyjna wyklucza zastosowanie powyższych art. k.k. i jest regulowana w ustawie o policji, w art 19a ust. 2.

Natomiast zawsze będzie można stawiać pytania o celowość, etykę, itp, przy tego rodzaju rozwiązaniach prawnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 18.05.2012 11:12

Aha ,przypomniała mi się historia Georga Jacoba Junga, przemytnika narkotyków.Odsiedział swoje ,wyszedł i chciał żyć spokojnie i poświęcić się rodzinie.Ale policja zwerbowała jego dawnych kumpli którzy namówili go na jeszcze jeden "ostatni"przemyt.Teraz wyjdzie w 2014 r w wieku 72 lat.Czy politycy i dziennikarze użalali się nad jego "krzywdą" .Czy ktokolwiek w USA podważył sens prowokacji policyjnej?Nie ,bo tam inaczej rozumie się termin prawo .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rak
  • Rak
  • 18.05.2012 11:05

Sąd wyraźnie stwierdził że zatrzymanie Sawickiej nie miało charakteru politycznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Beata Sawicka pięć lat temu przyczyniła się do wygranej PO dzięki starannie reżyserowanemu teatrzykowi, w którym odegrała ofiarę uwiedzioną przez agenta Tomka."

1. Rozdmuchanie w mediach faktu zatrzymania znanej tylko z literki S. posłanki w kampanii wyborczej, a następnie konferencja bezpartyjnego szefa służby państwowej na trzy dni przed wyborami mówiącego wyborcom na kogo mają głosować okazało się nieskuteczne.
Było typowym PiSowskim obciachem.
2. Teza z cytatu jest tego faktu potwierdzeniem i tego obciachu kontynuacją..:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 18.05.2012 10:46

Na całym świecie prowokacja policyjna jest dozwolonym i często stosowanym środkiem walki z przestępczością.Nigdzie się nie podważa jej sensu i celu tylko u nas.Dlaczego?Pewnie dlatego że jest bardzo skuteczna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z BLOGU DAMY KIER:czwartek, 17 maja 2012

...."Tak mi się przypomniał art 18 kodeksu karnego:
§ 1.Odpowiada za sprawstwo nie tylko ten, kto wykonuje czyn zabroniony sam albo wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, ale także ten, kto kieruje wykonaniem czynu zabronionego przez inną osobę lub wykorzystując uzależnienie innej osoby od siebie, poleca jej wykonanie takiego czynu.
§ 2.Odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego.
§ 3.Odpowiada za pomocnictwo, kto w zamiarze, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie, w szczególności dostarczając narzędzie, środek przewozu, udzielając rady lub informacji; odpowiada za pomocnictwo także ten, kto wbrew prawnemu, szczególnemu obowiązkowi niedopuszczenia do popełnienia czynu zabronionego swoim zaniechaniem ułatwia innej osobie jego popełnienie."
http://www.liiil.pl/1337270289,Agent-bezprawia-i-niesprawiedliwosci.htm
Ale CBA, PiS i Tomek stoją ponad prawem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
  • Jurek Malicki
  • 17.05.2012 16:42

Całą Platforma jest przeżarta korupcją .... jest gorszy syf niż za SLD .Tutaj przekręty są na gigantyczną skale, beż specjalnego ukrywanie i przy aprobacie władz Platformy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.