Facebook Google+ Twitter

Beatyfikacja Jana Pawła II 17 października 2010?

Dziennikarz turyńskiego dziennika "La Stampa" Marco Tosatti, napisał na swoim blogu, że beatyfikacja Jana Pawła II może odbyć się w październiku 2010 roku.

Watykan / Fot. PAPTosatti stwierdził, że po orzeczeniu Benedykta XVI o "heroiczności cnót" Jana Pawła II i wydaniu oficjalnego dekretu, trzeba będzie jeszcze dokończyć proces dotyczący cudu przypisywanego wstawiennictwu JP II: uzdrowienia francuskiej zakonnicy z choroby Parkinsona. "Przypadek zostanie przebadany kolejno przez Kongregację, teologów i kardynałów i, dopiero po ostatecznym potwierdzeniu przez Benedykta XVI, Jan Paweł II będzie mógł być beatyfikowany".

Benedykt XVI prawdopodobnie jeszcze w tym roku, zapewne w drugiej połowie grudnia, złoży podpis pod dekretem. Dziennikarz dodaje, że według jego informacji decyzja Kongregacji o heroiczności cnót była jednogłośna. Oczywiście potwierdzić oficjalnie tego nie można, bo na kardynałów został nałożony "Sekret Papieski", a to oznacza zachowanie wszystkiego w głębokiej tajemnicy.

Zdaniem watykanisty najbardziej prawdopodobną datą jest niedziela 17 października 2010 - dzień po rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Na jesienny termin beatyfikacji wskazuje obecny stan procesu beatyfikacyjnego, który zostanie ostatecznie zamknięty w marcu przyszłego roku, a także zapowiedziany na październik synod biskupów dla Bliskiego Wschodu, któremu Jan Paweł II poświęcił tyle uwagi.

Chcielibyśmy, aby terminy wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze przestały być przekładane. Miliony katolików czeka na to wydarzenie. Dla nich Jan Paweł II był świętym już za życia.


Źródło:Franciszkańska3.pl i LaStampa.it

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Adamie! Pozdrawiam Cię! Czekam na wiadomość zwrotną w sprawie Ci wiadomej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.