Facebook Google+ Twitter

Beatyfikacja Jana Pawła II już w październiku 2010 roku?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-05 20:53

Do beatyfikacji Jana Pawła II może dojść prawdopodobnie w październiku przyszłego roku - dowiedziały się "Wiadomości" TVP. Program powołuje się na prefekta Kongregacji do spraw Biskupów kardynała ęłęóGiovanniego Battistę Re.

Włoski duchowny powiedział "Wiadomościom", że beatyfikacja papieża-Polaka wymaga czasu, gdyż łaczy się z nią skomplikowana procedura. Jego zdaniem trudno wskazać konkretną datę beatyfikacji. "Na wiosnę za wcześnie, ale kilka miesięcy później - czemu nie" - powiedział kardynał Re "Wiadomościom".

W maju 2005 roku ęłęópapież Benedykt XVI zezwolił na natychmiastowe rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, udzielając dyspensy od pięcioletniego okresu oczekiwania od śmierci kandydata, jaki jest wymagany przez prawo kanoniczne. Od momentu zezwolenia na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego Janowi Pawłowi II przysługuje tytuł Sługi Bożego. Formalne proces rozpoczął się 28 czerwca 2005 roku, kiedy zaprzysiężeni zostali członkowie trybunału beatyfikacyjnego.

Postulatorem procesu został polski ksiądz Sławomir Oder . 2 kwietnia 2007 roku zakończyła się faza diecezjalna procesu. Wszystkie akta zostały przekazane do watykańskiej Kongregacji ds. kanonizacyjnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.