Facebook Google+ Twitter

Beatyfikacja Jana Pawła II może się opóźnić. Lekarze nie są jednomyślni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-04-08 14:06

Beatyfikacja polskiego papieża może się opóźnić z powodu braku jednomyślności lekarzy, mających wydać opinię na temat cudu przypisywanemu wstawiennictwu Jana Pawła II. Pisze o tym na łamach mediolańskiego "Il Giornale" znany włoski watykanista.

Andrea Tornielli zwraca uwagę, że wbrew oczekiwaniom nie ustalono jeszcze daty posiedzenia komisji lekarzy przy Kongregacji spraw kanonizacyjnych, która miała się zebrać zaraz po świętach. Przyczyną zwłoki ma być różnica stanowisk dwóch ekspertów, których zadaniem jest przygotowanie materiału do dyskusji w siedmioosobowym gronie.

Jeden nie ma zastrzeżeń do cudu przypisywanego Janowi Pawłowi II, drugi nie jest o nim do końca przekonany, ponieważ lekarz zajmujący się francuską zakonnicą, której cud miałby dotyczyć, nie wyklucza, że mógł postawić mylną diagnozę. Siostra Marie Simon-Pierre miała cierpieć na chorobę Parkinsona - tę samą, co papież. Powołany w związku z tym trzeci specjalista jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Nie wyklucza się, że w tej sytuacji postulator procesu beatyfikacyjnego, ksiądz Sławomir Oder, zostanie poproszony o przedstawienie innego przypadku. Sam wcześniej mówił o ponad dwustu cudownych uzdrowieniach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.