Facebook Google+ Twitter

Beatyfikacja Jana Pawła II w 5. rocznicę jego śmierci?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-08 16:02

Beatyfikacja Jana Pawła II może się odbyć w piątą rocznicę jego śmierci, 2 kwietnia przyszłego roku. Nie wykluczył tego prefekt watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, arcybiskup Angelo Amato, w wywiadzie dla włoskiego dziennika katolickiego "Avvenire".

Zapytany, na jakim etapie jest proces beatyfikacyjny polskiego papieża, watykański dostojnik przypomniał, że Benedykt XVI skierował go od razu na "uprzywilejowaną ścieżkę". Arcybiskup Amato potwierdził, że pod koniec ubiegłego roku złożono w Kongregacji tak zwane positio, czyli zgromadzoną przez postulatora procesu dokumentację. Jest ona przedmiotem analizy komisji teologów, którzy mają ustalić "heroiczność cnót" polskiego papieża. Potem kwestię tę przedyskutuje komisja kardynałów i biskupów, po czym papież wyrazi zgodę na ogłoszenie sługi Bożego błogosławionym.


Arcybiskup przypomniał, że potrzebne będzie jeszcze zbadanie cudu, do którego doszło za sprawą polskiego papieża. Na pytanie, czy realne są nadzieje na beatyfikację Jana Pawła II przy okazji piątej rocznicy jego śmierci, prefekt watykańskiej Kongregacji odpowiedział: "Rebus sic stantibus" -
gdy tak sprawy stoją, hipotezę tę można uznać, by tak rzec, za technicznie nieutopijną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.