Facebook Google+ Twitter

Beatyfikacja Jana Pawła II. Wadowice powitają pielgrzymów remontem

Rzym, Kraków i Wadowice - to na te miasta zwrócona będzie uwaga wielu tysięcy osób podczas uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II. Rodzinne miasto Karola Wojtyły powita pielgrzymów... remontem.

Na dwa dni przed beatyfikacją Jana Pawła II wadowicki rynek przypomina wielki plac budowy. / Fot. Pimke, Creative Commons 3.0, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Rynek_w_Wadowicac3.JPG&filetimestamp=20080912101315 Na wadowickim rynku na dwa dni przed uroczystościami beatyfikacyjnymi Jana Pawła II trwa remont. Rozkopana jest główna ulica. To nie koniec niespodzianek. Przebudowywany jest także rodzinny dom papieża.

Dom Karola Wojtyły otoczony jest rusztowaniami. Nie ma w nim okien. Nie można do niego wejść - podaje rmf24.pl Prace remontowe trwają także na wadowickim rynku, który obecnie przypomina jeden wielki plac budowy. Robotnicy zerwali asfalt i zrobili wykopy. Część z nich została ogrodzona płotem. - Osłupieliśmy z wrażenia, negatywnego oczywiście. Jestem zdziwiony, że można dopuścić do takiej sytuacji - alarmują mieszkańcy i turyści.

Czytaj też: Uroczystości wadowickie w dniu beatyfikacji Jana Pawła II

Dom Karola Wojtyły otoczony jest rusztowaniami. Nie ma w nim okien. Nie można do niego wejść. / Fot. Gaj777, Creative Commons http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Wadowice,_dom_Jana_Pawła_II.jpg&filetimestamp=20091004112112Zdaniem urzędników najważniejszy jest harmonogram prac budowlanych. Nie przewidywał on tak szybkiego wyniesienia na ołtarze Karola Wojtyły. - Gdybyśmy nawet wiedzieli, że będzie beatyfikacja, to tym bardziej trzeba wykonać, przystosować, zrobić centrum miasta. A w przyszłości będzie kanonizacja. Będzie bardzo ładnie, będzie estetycznie, będzie reprezentacyjnie, może pan być spokojny - tłumaczy Stanisław Kotarba z wadowickiego urzędu miasta.

Czytaj też: Kalwaria Zebrzydowska. Uroczystości w dniu beatyfikacji Jana Pawła II

Beatyfikacja Jana Pawła II w Rzymie. Które miejsca warto zwiedzić?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Matrix
  • Matrix
  • 01.05.2011 12:07

NIECH SIĘ ŚWIĘCI 1 MAJA

Świat wielkiego kapitału robi wszystko aby zamazać robotnicze święto. Ważniejszy jest ślub książęcej pary ,beatyfikacja jednego z książąt KK , byleby tylko nie wspominać o święcie zasadniczym ,czyli 1 maja. Według wszystkich koncernów medialnych odpowiedzialnych za robienie ludziom papki z mózgu, jakaś tam klasa robotnicza nie istnieje, w społeczeństwie w ogóle nie ma klas, są bogaci i biedni ale biedni są dlatego bo nie chce im się pracować albo nie posiadają tak rozwiniętej inteligencji żeby dorobić się majątku. Żyjemy w świecie sprawiedliwości społecznej błogosławionej przez Kościół i liberałów. Dlatego na przekór tym cwaniakom powinniśmy wykrzyczeć głośno; NIECH SIĘ ŚWIĘCI 1 MAJA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SOLIDARNOŚCI LUDZI PRACY CAŁEGO ŚWIATA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.