Facebook Google+ Twitter

"Beauty queen" - Alicja Węgorzewska-Whiskerd

Alicja Węgorzewska-Whiskerd czaruje swoją urodą i talentem nie od dzisiaj. Nie wszyscy jednak pamiętają, że piękna śpiewaczka operowa (jurorka popularnego programu TVP2 "Bitwa na głosy") zyskała uznanie również w konkursie Miss Polonia 1987.

W roku 1987 regionalnemu konkursowi piękności Miss Wybrzeża, który odbywał się w ramach konkursu Miss Polonia - patronował "Wieczór Wybrzeża". Ze stronic tej gazety możemy dowiedzieć się jak przebiegał konkurs na "miss regionu" w roku 1987 w Gdańsku.

Wówczas do rywalizacji o tytuł Miss Wybrzeża zgłosiło się 40 dziewcząt, a podjęło ją 34. Jurorzy, którym przewodził dyrektor Biura Miss Polonia śp. Jerzy Chmielewski do finału zakwalifikowali sześć kandydatek. Wśród nich właśnie znalazła się Alicja Węgorzewska. Finał odbył się w wypełnionej po brzegi kawiarni "Rudy Kot". Gościem honorowym imprezy była I vice Miss Polonia 1986 Urszula Cywińska, która udekorowała zwyciężczynie. Tytuł Miss Wybrzeża 1987 zdobyła gdynianka Anna Kundo. Natomiast tytuł Wice Miss Wybrzeża 1987 został przyznany Alicji Węgorzewskiej.

Zatem piękna Alicja była zaledwie o krok od wygranej. Zwyciężczyni po ogłoszeniu wyników wyraziła zaskoczenie głosowaniem. Stwierdziła, że Jej faworytką była Alicja Węgorzewska. "Wieczór Wybrzeża" tak oto opisywał piękną Alicję cyt. "Alicja Węgorzewska, szczecinianka, studentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ma 20 lat, mierzy 170 cm wzrostu, waży 57 kilogramów. Włosy czarne, oczy - niebieskie. Ubiegłoroczna I wicemiss Bałtyku. Fotomodelka. Kocha śpiew, taniec i teatr."

Wspomnę na koniec jeszcze, że Alicja Węgorzewska była przed laty bohaterką wystawy fotograficznej Zygmunta Kroczyńskiego pod tytułem "Alicja w Krainie Gdańskiej Starówki".

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

karo
 • karo
 • 06.08.2011 11:51

...ale tam wtedy musiał być błąd, ona ma 42 lata, jest to nawet w Wikipedii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
sosna
 • sosna
 • 06.08.2011 11:49

Super że po tym jak śpiewała tyle ról robi teraz coś więcej niż przeciętna śpiewaczka...dla mnie super pozytywna osobowość . Pani Alu trzymam kciuki, psy szczekają ... karawana jedzie dalej!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maurycy
 • Maurycy
 • 05.08.2011 20:24

Przepraszam kto to jest Alicja Wegorzewska? Nie znajduję jej w żadnym repertuarze. Coś okropnego tak podszywać się pod postać ze świata, w którym się nie istnieje. A fe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
grazynka
 • grazynka
 • 05.08.2011 20:14

Tzn,ze pani Wegorzewska ma 44 lata?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Herman
 • Herman
 • 05.08.2011 04:55

Jakiej starówki? Starówka to jest w Warszawie! No i... "wice miss", kto tak pisze? Tylko bohaterka super.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zygmunt Meller
 • Zygmunt Meller
 • 18.07.2011 08:36

...jeśli dobrze pamiętam wystawa miała miejsce w roku 1989...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewelina Iwaniec
 • Ewelina Iwaniec
 • 17.07.2011 22:06

Bardzo długo szukam wiadomości na temat własnie tej wystawy pt."Alicja w Krainie Gdańskiej Starówki"::) Jeżeli mieliby Państwo jakieś informacje na ten temat bardzo proszę o ich opublikowanie:)
Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.