Facebook Google+ Twitter

Będą dwa nowe samoloty dla VIP-ów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-22 22:23

Na początku przyszłego roku 36. Pułk Lotnictwa Specjalnego z Warszawy powinien mieć już dwa nowe samoloty do przewożenia najważniejszych osób w państwie.

Minister obrony narodowej Bogdan Klich poinformował w czasie wizyty w Afganistanie, że obecnie trwają ustalenia z jakich środków będą pokrywane wydatki na leasing samolotów od rodzimego przewoźnika, czyli od LOT-u. Minister wyjaśnił, że chodzi o dwa samoloty Embraer 175, które będą przerabiane na wariant "vipowski".

Szef MON do Afganistanu musiał przylecieć z przesiadką. Najpierw z Warszawy delegacja leciała wyczarterowanym od LOT-u Boeingiem. Samolot wylądował w Uzbekistanie, ponieważ nie może latać do samego Afganistanu. Z bazy Termez w Uzbekistanie szef MON i członkowie delegacji przesiedli się w samolot transportowy CASA, który już doleciał do Afganistanu.

TU-154, który wozi najważniejsze osoby w państwie, jest poważnie uszkodzony. Od kilkunastu dni samolot jest naprawiany w Moskwie. Druga maszyna jest na przeglądzie w Rosji od dwóch miesięcy. VIP-y mają więc do dyspozycji tylko maszyny JAK-40. Te z kolei mogą latać tylko na krótkie dystanse.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.