Facebook Google+ Twitter

Będą e-podręczniki? Nowość w programie "Cyfrowa Szkoła"

Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje wydać 45 milionów na cyfrowe podręczniki dla dzieci. To nowy element programu "Cyfrowa Szkoła".

 / Fot. Extra Ketchup, C.C. 2.0 http://www.flickr.com/photos/extraketchup/748443511/MEN znalazło dodatkowe 45 mln złotych, pochodzących z funduszy unijnych, którymi dysponuje Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Zamierza je włączyć do programu "Cyfrowa Szkoła" i przeznaczyć na stworzenie e-podręczników.

Kiedy powstaną i kto je napisze? Tego jeszcze nie wiadomo. Mówi się tylko, że MEN ma ogłosić konkurs, w którym będą mogli wziąć również udział wydawcy tradycyjnych podręczników. Jednak z pewnością nie będzie to dla nich gratka - MEN zapłaci za pomoce dydaktyczne, ale później zamierza udostępnić je uczniom i nauczycielom bez żadnych opłat w ramach wolnej licencji, pisze "Gazeta Wyborcza".

Początkowo planowano nałożyć na wydawców obowiązek publikacji każdego nowego podręcznika w formie cyfrowej. Dzieci miały mieć w tornistrze tablet zamiast książek. Według ówczesnej minister edukacji, Katarzyny Hall, rodzice, którzy kupiliby dziecku urządzenie, wręcz zaoszczędziliby, gdyż kupując co roku nowe książki, musieliby wydać każdorazowo ok. 500 zł. Projekt upadł z powodu protestu wydawców, którzy obawiali się, że rynek podręczników może się zawalić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A jednak znalazło się!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.