Facebook Google+ Twitter

Będą kary dla przedsiębiorców, którzy nie złożyli sprawozdania ws. odpadów

Przedsiębiorcom z całej Polski grożą ogromne kary finansowe. Wszystko za sprawą sprawozdania o odpadach, które trzeba zgłaszać w urzędach marszałkowskich. Jednak większość przedsiębiorców nie wie że istnieje taki obowiązek.

Kary pieniężne w wysokości 10 tysięcy złotych grożą tym przedsiębiorcom, którzy w zeszłym roku nie złożyli sprawozdania o odprowadzaniu odpadów - czytamy na stronie internetowej radia "Tok FM''.

Obowiązek składania sprawozdania o odprowadzaniu odpadów muszą składać wszyscy którzy produkują i prowadzą ewidencję odpadów.

Tymczasem większość przedsiębiorców jest przekonana, że ten obowiązek obejmuje jedynie lekarzy oraz firmy produkujące niebezpieczne odpady.

Jak mówi dziennikarzom radia "Tok FM'', Damian Milewski z Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie -"Obowiązek składania sprawozdania o odprowadzaniu odpadów mają wszyscy bez względu na czy to ewidencja uproszczona czy ewidencja odpadowa".

Niestety ci którzy nie złożyli takiego sprawozdania , albo zapomnieli o nim, nie mogą liczyć na żadne środki łagodzące. Prawo sztywno reguluje kwestie kary, jaka grozi za brak sprawozdania.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.