Facebook Google+ Twitter

Będą kolejne demonstracje w Teheranie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-24 18:49

Irańska opozycja zapowiedziała na dzisiaj kolejne demonstracje w Teheranie. Zwolennicy Mir Husejna Mousawiego chcą kolejny raz wyrazić swoje niezadowolenie ze sfałszowanych ich zdaniem wyników wyborów.

Obserwatorzy spodziewają się jednak, że jeśli dojdzie do demonstracji, nie będzie ona tak liczna, jak te z ubiegłego tygodnia. Część młodych ludzi boi się bowiem, że wiec może zostać brutalnie stłumiony przez Gwardię Rewolucyjną, tak jak dwa dni temu. Większość głównych ulic w Teheranie cały czas jest pilnowana przez policję oraz wierne reżimowi bojówki basidżów.

Irański dziennikarz Ali Pahlavan mówi w rozmowie z Polskim Radiem, że od kilku dni centrum Teheranu jest niemal puste. Teheran jest jednym z bardziej zatłoczonych miast świata, tymczasem teraz z łatwością można przejechać z punktu A do punktu B. Ludzie wciąż są w szoku, nie wychodzą z domów. Nie chodzą na przykład na zakupy, bo udawanie się do dzielnic z centrami handlowymi nie jest uważane za bezpieczne. - opowiada dziennikarz.

Najwyższy przywódca duchowy Iranu ajatollah Ali Chamenei zapowiedział dziś, że władza nie ugnie się pod presją w sprawie wyborów. Chodzi o żądanie opozycji, by powtórzyć głosowanie.

Irański wywiad twierdzi, że ostatnie protesty były inspirowane przez CIA i Wielką Brytanię. Jeden z ministrów powiedział, że w związku z zamieszkami zatrzymano kilkunastu obcokrajowców, z których część posiada brytyjskie paszporty.

Według rządowej telewizji Press TV, w trwających od 12 dni starciacj zginęło co najmniej 20 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.