Facebook Google+ Twitter

Będą kolejne "Orliki" w kujawsko-pomorskim

W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podpisano umowy na budowę nowoczesnych boisk sportowych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Do tej pory w kujawsko-pomorskim zbudowano 32 obiekty, do końca 2012 r. ma być ich około 250.

Moment podpisania umowy przez prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. / Fot. Łukasz Kołtacki23 marca przedstawiciele lokalnych samorządów z terenu województwa kujawsko-pomorskiego podpisali w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu umowy na realizację inwestycji w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Drugi etap inwestycji, który potrwa pięć lat to kolejne 46 kompleksów sportowych, natomiast do końca trwania programu tj. rok 2012 przewiduje się oddać do użytku około 250 takich obiektów. Stronę województwa reprezentował wicemarszałek Maciej Eckardt.

Jako pierwszy umowę podpisał Michał Zaleski, prezydent Torunia - miasta, gdzie w 2009 roku do trzech istniejących już "Orlików" dołączy kolejne pięć - przy Zespole Szkół nr 1, 9, 31, Gimnazjum nr 21 oraz Zespole Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych. Gród Kopernika jest w czołówce miast, które ubiegały się o dofinansowanie inwestycji z budżetu państwa, jak i województwa. Do momentu zakończenia programu budowanych będzie każdego roku po 5 boisk. W Bydgoszczy zbudowane zostaną 3 nowe obiekty. W pozostałych 44 miejscowościach, m.in. we Włocławku, Ciechocinku, Brodnicy, Golubiu-Dobrzyniu, Inowrocławiu, Mogilnie, Chełmży, Łysomicach czy Grudziądzu i wielu innych powstanie jeden kompleks sportowy.

Umowę dotyczącą budowy trzech kolejnych "Orlików" podpisał także prezydent Włocławka Andrzej Pałucki. / Fot. Łukasz KołtackiKujawsko-pomorskie jest jednym z liderów, jeśli chodzi o liczbę wybudowanych "Orlików", bowiem co siódme boisko, które powstanie na terenie kraju znajdować się będzie w tym regionie. Nowoczesne boiska sportowe budowane w ramach rządowo-samorządowego programu "Moje Boisko-Orlik 2012" powstają dzięki środkom z budżetu państwa i województwa. Jeden kompleks sportowy to koszt ok. 1,5 mln zł.

W skład kompleksu wchodzą dwa oświetlone i ogrodzone boiska - jedno piłkarskie oraz jedno wielofunkcyjne (siatkówka, koszykówka) a także szatnie oraz zespół pomieszczeń sanitarnych. Ich zadaniem jest nie tylko rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, ale też poprawa ogólnego stanu infrastruktury sportowej, czy ułatwienie w organizowaniu turniejów i zawodów pomiędzy szkołami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.