Facebook Google+ Twitter

Będą krótsze kolejki na egzamin na prawo jazdy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-28 07:13

Szykują się spore ułatwienia dla kandydatów na kierowców - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

W Sejmie jest już przygotowany przez PO projekt ustawy, która pozwoli stworzyć 40 nowych ośrodków egzaminacyjnych. Gdy znowelizowany kodeks drogowy wejdzie w życie, egzaminy na prawo jazdy będzie można przeprowadzać we wszystkich miastach, w których władzę wykonawczą sprawuje prezydent.

Zdaniem współautora projektu posła PO Krzysztofa Brejzy dotychczasowy podział był niesprawiedliwy: wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, które przeprowadzają egzaminy na prawo jazdy, istniały w miastach na prawach powiatu nie mniejszych niż 50 tysięcy mieszkańców, a nie było ich na przykład w liczących około 80 tysięcy mieszkańców Gnieźnie, Inowrocławiu czy Ostrowie Wielkopolskim, bo te nie są miastami na prawach powiatu.

Nowelizacja przewiduje, że to marszałkowie województw będą mogli zdecydować, w którym z prezydenckich miast na podległym im terenie będą przeprowadzane egzaminy. Nie oznacza to jednak że w każdym z takich miast powstaną nowe ośrodki. Będą to jedynie filie już istniejących ośrodków, a w zasadzie punkty egzaminacyjne, w których będzie można uzyskać jedynie prawo jazdy kategorii A lub B.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.