Facebook Google+ Twitter

Będą nagrody dla uprzejmych kierowców

Wystartowała kampania "Kulturalna Jazda", której celem jest promowanie odpowiedzialnego i rozważnego stylu jeżdżenia pośród trójmiejskich kierowców.

Obwodnica Trójmiasta w okolicy Gdyni / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Polska_Gdynia_obwodnica.JPG- Oprócz krzewienia kultury jazdy, formuła akcji zakłada także aktywację życia kulturalnego kierowców oraz promocję szlaków kulturowych regionu - czytamy na stronie kampanii. Akcji "Kulturalna Jazda" towarzyszyć będą konkursy, debaty, pikniki motoryzacyjne oraz działania edukacyjne skierowane do kierowców oraz młodzieży, która w najbliższym czasie będzie zdawała egzamin na prawo jazdy.

W pierwszej części kampanii organizatorzy będą zachęcać kierowców do dzielenia się swoimi uwagami i spostrzeżeniami na temat obyczajów panujących na polskich drogach. Dzięki temu powstanie "Konstytucja Kulturalnego Kierowcy". Jakie zasady powinny się w niej znaleźć? - Wielu kierowców w ogóle nie używa kierunkowskazów podczas wyprzedzania lub też nie zachowują odstępów, "siedząc mi na zderzaku" - skarży się Michał, który codziennie dojeżdża gdańską obwodnicą na uczelnię.

W kwietniu na autostradzie A1 i Obwodnicy Trójmiasta ma pojawić się Patrol Kulturalnej Jazdy, który będzie wyszukiwał kierowców, którzy na drodze stosują się do zasad kulturalnej jazdy. "Przyłapani" na życzliwości wobec innych kierowców, mogą liczyć np. na bilety do opery, teatru czy filharmonii.

- Kultura jazdy kojarzy mi się z jedną podstawową rzeczą: my, kierowcy, powinniśmy się starać, aby nie być drogowymi egoistami - mówi aktor Mirosław Baka, jeden z ambasadorów akcji. Kampanię "Kulturalna Jazda" wspierają też między innymi Sylwia Gruchała i zespół Golden Life.

Cała akcja potrwa do końca roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kat B
  • kat B
  • 10.03.2011 18:28

jakie drogi taka kultura

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.