Facebook Google+ Twitter

Będą odszkodowania dla rodzinych poległych żołnierzy?

Rodzinny ofiar poległych na wojnie w Afganistanie i Iraku żądają od państwa miliona złotych zadośćuczynienia za śmierć swoich bliskich.

Rodziny 12 żołnierzy poległych na wojnach w Iraku i Afganistanie żądają od MON miliona złotych zadośćuczynienia za śmierć swoich bliskich.

Jak powiedział dziennikarzom Polska The Times pełnomocnik rodzin Sylwester Nowakowski – walczymy o status prawny, który umożliwi im wypłacenie zadośćuczynienia. Zdaniem pełnomocnika rodzin poległych żołnierzy Sylwestra Nowakowskiego umożliwiają im to przepisy prawa cywilnego oraz ich interpretacja Sądu Najwyższego.

Jak zaznaczył Nowakowski ci żołnierze, którzy zginęli w Afganistanie i Iraku zostali tam wysłani przez państwo, w związku z czym skutki prawne spoczywają na skarbie państwa.

Trudno oczekiwać od rodzin poległych, że będą jeździć po Iraku i Afganistanie i szukać sprawców przestępstw w wyniku, których zginęli ich bliscy-mówi dziennikowi "Polska The Times" Nowakowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

eeeeeeee
  • eeeeeeee
  • 17.10.2011 11:02

a wyplata nastapi z naszych podatkow... chamstwo !! to po co sie pchaja na afganistan?? Jedzie dla kasy a rodzina teraz sie cieszyc chce z miliona jak wygrana w toto lotka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ja
  • ja
  • 30.05.2011 12:26

Jak to nie zostali wysłani?? Przecież umowa między państwami do tego zobowiązywała. Nikt nie zabrał sobie karabinka i nie pojechał się bawić w wojnę na własną rękę. A to że na ochotnika to chwała im za to, bo ja bym nie chciała żeby powołali np. mojego syna, który by nie chciała a musiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kapral jan
  • kapral jan
  • 28.05.2011 11:57

Nie "zostali wysłani przez państwo" tylko pojechali jako ochotnicy !! Chcieli dorobić kasy w ryzykowny sposób i mieli tego pełną świadomość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.