Facebook Google+ Twitter

Będą piesze patrole policji w Kutnie

Władze Kutna podpisały w środę porozumienie z Komendą Powiatową Policji w sprawie bezpieczeństwa publicznego na terenie miasta. Miasto przekazało kutnowskiej policji sześć tysięcy złotych na dwumiesięczne piesze patrole, które odbywać się będą w weekendy.

Komendant Policji w Kutnie, mł. insp. Zbigniew Melnik. / Fot. Piotr Panfil W sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kutna, prezydent Zbigniew Burzyński podpisał porozumienie z komendantem KPP w Kutnie, Zbigniewem Melnikiem, dotyczące dodatkowych weekendowych pieszych patroli, które zauważyć będzie można w godzinach od 18 do 24. Będą to policjanci z wydziału prewencji, którzy udawać się będą tam, gdzie trudno wjechać radiowozem. Komendant kutnowskiej policji zapowiedział, iż będą to przede wszystkim osiedla.

Prezydent Kutna, Zbigniew Burzyński podpisuje porozumienie z Komendantem Powiatowym Policji w Kutnie, mł. insp. Zbigniewem Melnikiem. / Fot. Piotr Panfil- To jest dodatkowa służba. Ma określone zadania i ma te zadania realizować - mówi stanowczo komendant KPP w Kutnie, Zbigniew Melnik. - Głównym celem to jest eliminowanie w pewien sposób osób, które łamią prawo. Melnik zapowiada, że policjanci będą karać takie osoby mandatami albo kierować sprawę do sądu.

Każdy stróż prawa ma tygodniowo do wypracowania czterdzieści godzin. W każdej chwili policjant może sobie dorobić dzięki takim patrolom. Za sześć godzin pracy dostanie sto złotych. Zbigniew Melnik od razu powiedział, że jest dużo chętnych Podpisanie porozumienia. / Fot. Piotr Panfilfunkcjonariuszy na takiego typu pracę. - Nasz dyżurny nie będzie mógł tych policjantów ściągnąć i np. wysłać na awanturę w pociągu - dodaje Melnik.

Po zakończeniu pieszych patroli zostaną przesłane do samorządowców wyniki akcji. Czy poprawi się bezpieczeństwo, czy takie dodatkowe służby zdadzą egzamin? To się okaże. Prezydent miasta, Zbigniew Burzyński, twierdzi, iż takie służby muszą koniecznie się odbywać, tym bardziej w wakacje, kiedy młodzież ma dużo wolnego czasu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.