Facebook Google+ Twitter

Będą podwyżki cen mięsa? Trzeba dopłacić weterynarzom

Od nowego roku czeka nas brak mięsa w sklepach? Lekarze weterynarii masowo składają wymówienia umów z powiatowymi inspektorami weterynarii. Powodem jest znaczne obniżenie stawek ustalonych przez ministra rolnictwa.

Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Knacker_vorm_raeuchern.jpgPrezes Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej poinformował TVN CNBC, że możliwy jest zastój w branży mięsnej. Każde zwierzę w ubojni musi zostać przebadane przez weterynarza wystawiającego odpowiedni dokument: świadectwo weterynaryjne. Bez tego nie można wykorzystać mięsa zwierzęcia. - Nie będzie świadectw - nie będzie surowca do zagospodarowania w uboju przemysłowym - mówił przed kamerą prezes Jakubowski.

Lekarze weterynarii zamierzają tak zaprotestować przeciwko rozporządzeniu ministra rolnictwa, obniżającemu stawki za ich pracę. Przykładem może być kwota za wizytę w gospodarstwie rolnym: nowa to 15 złotych, podczas gdy dotąd było 45 zł. - Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna podjęła uchwałę w sprawie odstąpienia lekarzy weterynarii od podpisywania umów - mówił prezes Jakubowski.

Czyżby konsumentów czekały obrazki rodem z PRL: kolejki i puste sklepowe półki w sklepach mięsnych?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zorro
  • Zorro
  • 11.12.2010 17:53

Chyba tylko głupota może być tania...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.