Facebook Google+ Twitter

Będą podwyżki dla nauczycieli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-19 12:46

Najważniejsze zmiany, jakie w systemie oświaty zamierza w przyszłym roku wprowadzić ministerstwo edukacji, to podwyżki dla nauczycieli i próba poprawy jakości kształcenia.

Minister edukacji Katarzyna Hall zapowiedziała w Sygnałach Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że nauczyciele-stażyści będą w przyszłym roku zarabiać sto procent tak zwanej kwoty bazowej, przy czym wysokość tej kwoty również ma wzrosnąć. Jak wyjaśnia minister, w praktyce oznacza to, że nauczyciele-stażyści będą zarabiali średnio o 400-500 złotych więcej. Minister zaznaczyła, że podwyżki można wprowadzić dopiero od przyszłego roku, ponieważ w obecnym budżecie nie ma już na nie pieniędzy.

Katarzyna Hall jest zdania, że samorządy powinny mieć większą autonomię w kwestii zatrudniania i wynagradzania nauczycieli. Niezbędne minimum ma gwarantować Karta Nauczyciela.

Swoje niskie notowania jako szefa resortu edukacji Katarzyna Hall tłumaczy kiepskim stanem całego sytemu oświaty. Minister zaznaczyła, że problemy w systemie edukacji narastały przez lata i ich rozwiązanie wymaga teraz czasu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A prawda jest taka, że stażyści mają otrzymać podwyżki kosztem nauczycieli dyplomowanych ( - 52 zł). poza tym ta podwyżka moze się okazać iluzoryczna także dla stażystów, bo wciaż skrywana tajemnicą jest tzw. kwota bazowa, od której obliczane są zarobki nauczycieli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.