Facebook Google+ Twitter

Będą próbne testy maturalne

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-09-27 09:20

Uczniowie klas maturalnych do piątku muszą wstępnie zadeklarować, jaki przedmiot i na jakim poziomie chcą zdawać na maturze. Decyzję będą mogli jeszcze zmienić. W jej ostatecznym podjęciu pomoże próbny egzamin.

W ubiegłym roku do ostatniego momentu ważyły się losy próbnej matury, bo komisje egzaminacyjne nie miały na nią pieniędzy. Parę dni temu zapadła decyzja, że w tym roku próba będzie na pewno. Test odbędzie się 15, 16 i 17 listopada (kolejno język polski, język obcy oraz wybrany przedmiot). Uczniowie trzecich klas liceów i techników czekają na ten moment z niecierpliwością, bo poznają wtedy nowy typ egzaminu.

Wszystko za sprawą ministra edukacji, Romana Giertycha, który zmienił zasady maturalne. Dotąd wszyscy uczniowie zdawali nową maturę na poziomie podstawowym, który sprawdzał typowo szkolną wiedzę z danego przedmiotu. Kto miał ochotę, mógł - dodatkowo - podejść do egzaminu na poziomie rozszerzonym, gdzie trzeba było rozwiązać już ambitniejsze zadania, czasem spoza programu.

Na nadchodzącej maturze uczeń będzie zdawał tylko jeden egzamin: podstawowy albo rozszerzony. Formuła tego drugiego egzaminu zmieni się. Jak? Uczniowie dowiedzą się tego na próbnej maturze i wówczas dopiero zdecydują, do którego egzaminu podejść. Ostatecznego wyboru muszą dokonać do 20 grudnia.

Anna Kisicka - Dziennik Bałtycki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.