Facebook Google+ Twitter

Będą różowe taksówki dla kobiet?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-22 15:40

Wkrótce na Zachodnim Brzegu Jordanu pojawią się przeznaczone wyłącznie dla kobiet taksówki. Pojazdy będą koloru różowego i kierowac nimi będą wyłącznie niewiasty.

Jak podała palestyńska agencja informacyjna Maan, na pomysł ten wpadła lokalna firma "Iszrakat", która zawiaduje taksówkami w mieście Hebron. Postanowiła utworzyć damski park taksówkowy z modeli samochodów z roku 2010, ale nie w kolorze żółtym jak zwykle, lecz w różowym.

- Pomysł taki wpadł nam do głowy, gdy myśleliśmy, w jaki sposób utworzyć nowe miejsca pracy - powiedział dyrektor firmy Chazem Takruri.

Dodał, że był zdziwiony pozytywnym odzewem mieszkańców Hebronu, znanych z konserwatywnych postaw. Badanie pokazało, że 95 proc. ankietowanych opowiedziało się za "różowym" projektem.

Pozytywną ocenę pomysłu należy, jak pisze z Gazy agencja RIA-Nowosti, tłumaczyć zapewne tym, że pomaga on w zachowaniu przyjętych u Palestyńczyków islamskich zwyczajów, które nie pozwalają kobietom na przebywanie z obcym mężczyzną.

Dyrektor firmy taksówkowej powiedział, że już 100 kobiet złożyło papiery na kursy "kierowcy damskiej taksówki".

Jeśli różowe taksówki zdadzą egzamin w Hebronie, projektodawcy chcą wprowadzić je w całej Autonomii Palestyńskiej - pisze agencja Maan. Nie podaje, czy mają na myśli także Strefę Gazy, gdzie rządzą radykałowie z Hamasu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Różowe? I może jeszcze wyścielane różowym futerkiem? Inicjatywa świetna, sama życzyłabym sobie w Polsce więcej taksówek z kobietami za kierownicą, najlepiej dobrze oznakowanych, żeby łatwo było je dorwać, no ale nie różowych. Co to, kolorów brakuje? :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.