Facebook Google+ Twitter

Będą strzec Rospudy. Przed ekologami...

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-07-18 23:17

Mieszkańcy Augustowa w obawie przed najazdem ekologów do Rospudy zamierzają zorganizować obywatelskie patrole. Będą chronić przyszły plac budowy.

Mieszkańcy Augustowa mają już dość ekologów. / Fot. Łukasz Ławrywianiec/Dziennik ZachodniDokładnie 1 sierpnia na terenach Natura 2000 mija okres lęgowy ptaków. W praktyce oznacza to, że wykonawca obwodnicy Augustowa rozpocznie wycinkę drzew w dolinie Rospudy.

W obawie przed najazdem ekologów, którzy koczowaliby na placu budowy oraz prawdopodobnie przypinaliby się do drzew - powstaną obywatelskie patrole. Andrzej Chmielewski - radny województwa podlaskiego,i inicjator akcji, do współpracy oprócz mieszkańców Augustowa namówił także nadleśnictwo, drogowców, taksówkarzy i myśliwych. Teraz zostanie ustalony jeden numer alarmowy, pod który będą spływały informacje o wszystkich obcych zbliżających się do Doliny.

Taki patrol nie będzie jednak używać przemocy. Będzie bronić dostępu do placu budowy i przede wszystkim do drzew. Andrzej Chmielewski jest radnym wojewódzkim z ramienia Samoobrony. W 1995 roku skazano go na rok więzienia w zawieszeniu za sprzedanie samochodu zajętego przez komornika. To nie jedyny "grzeszek" polityka. Byl też zatrzymany za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym (2,81 promila).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

a ja tam się nie boję! najwyżej przyjdzie mi umierać w obronie- skarbu jakim jest Rospuda oj!!!!!
NIEMA KOMPROMISU W OBRONIE MATKI ZIEMI!!!!!!!
OBWODNICA TAK PRZEZ ROSPUDę NIE!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

E............. NIEMA KOMPROMISU W OBRONIE MATKI ZIEMI!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.07.2007 19:43

Kolejny lump z Samoobrony, który próbuje zbić kapitał na ludzkiej krzywdzie i naiwności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oliwio potwierdzam, ze KE będzie tutaj ostro walczyć. Sam uczestniczyłem w pracach w grupie roboczej. Mało miałem do powiedzenia, bo podejscie do sprawy w Brukseli wydaje się żelazne. Wcześniej myślałem, że są jakieś szanse na kompromis.
Ale dlaczego mówisz o krótkowzroczności i uporze TEJ władzy? Przecież projekt, środki, trasę wytyczono 5,6 lat temu. W Komisji Ochrony Środowiska w PE wspomina się nieśmiało bo nieśmiało, że winę awanturę ponoszą głównie ci co dyletancko podeszli do sprawy już na samym początku.
Dlaczego wtedy nikt nie polemizował. Prawdopodobnie już dziś wilk byłby syty i owca cała. Choć pan Szyszko to istotnie również wielka porażka :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zle wpisałem plusa, mam nadzieję ze teraz pojdzie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe jak można "bronić dostępu do placu budowy i przede wszystkim drzew" bez użycia przemocy. Zresztą Andrzej jak wypije flaszkę, to mu się nastrój zmienia i zapomina o swoim pokojowym nastawieniu. Będzie jakaś zadyma.
Tak przy okazji, ktoś kiedyś słusznie zauważył, że termin "ekolodzy" jest semantycznym nadużyciem, bo sugeruje ze to naukowcy.
Daje plusa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

czyli - przez upór, nieumiejętność przyznania się do błedu i krótkowzroczność władzy szykuje się nam gigantyczna awantura w Dolinie i w strukturach Unii. Ciekawa jestem co zrobi minister szyszko gdy dostanie natychmiastowy nakaz wstrzymania budowy wydany przez ETS. Oburzające jest dla mnie, że rząd nie czeka na wyrok w tej sprawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Komisja Europejska chce dowiedzieć się od polskich władz, jakie są intencje w sprawie obwodnicy w dolinie Rospudy i czy rzeczywiście prace budowlane zostaną wznowione od sierpnia - oświadczyła w środę rzeczniczka KE ds. środowiska Barbara Helfferich.
"Komisarz (Stawros) Dimas jeszcze dziś skontaktuje się w tej sprawie z ministrem (Janem) Szyszko, najprawdopodobniej drogą mailową, by spytać, jakie są intencje Polski. Na podstawie tej odpowiedzi będziemy mogli podjąć jakąś decyzję" - powiedziała PAP Helfferich.(...)
Powtórzyła, że Komisja Europejska jest gotowa zwrócić się do Trybunału Sprawiedliwości UE o wydanie pilnego nakazu wstrzymania prac w dolinie Rospudy, jeśli rzeczywiście zostaną one wznowione od sierpnia.


cytuję za gazeta.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.