Facebook Google+ Twitter

Będą surowsze wyroki dla pijanych kierowców

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-09-15 07:49

Kierowcy, którzy za jazdę po pijanemu dostali kary w zawieszeniu lub grzywny po kilkaset złotych, muszą się liczyć z surowszymi konsekwencjami.

fot. Paweł LachetaProkuratura Okręgowa w Łodzi wystąpiła o kasację nadzwyczajną wyroku skierniewickiego sądu, który nie odebrał prawa jazdy nietrzeźwemu kierującemu. To pierwszy efekt decyzji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który polecił sprawdzić postępowania prokuratorów wobec prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Do 10 października Prokuratura Okręgowa w Łodzi ma zlustrować ponad 3 tysiące spraw, które zakończyły się między początkiem stycznia a końcem lipca tego roku.

– Powołaliśmy 13–osobowy zespół i natychmiast reagujemy na sprawy, w których popełniono błędy – mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie do końca miesiąca zakończy kontrolę 1.800 spraw.
– Lustracja obejmuje wyroki z 2005 roku i pierwszej połowy 2006 roku – wyjaśnia Jerzy Engelking, zastępca prokuratora generalnego. – Kara ma być dotkliwa i odczuwalna, a dla większości pozbawienie wolności w zawieszeniu czy 800 zł grzywny to żadna kara...
(tyka)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mówi się, że nie ma miejsc w więzieniach. 40 tysięcy "klientów" czeka w kolejce nie do tomografu, ale do pudła. Gdyby każdy Polak dał rocznie 10 zł na więznienia, to mielibyśmy 400 mln zł na budowę i prowadzenie owych przybytków. Ilu pijaków i złodziei można byłoby obsłużyć za taki szmalec?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.