Facebook Google+ Twitter

Będą wielkie przejęcia na rynku? Jak zmieni się internet i media w Polsce?

Według raportu Megapanel PBI sytuacja na naszym rynku internetowym ma "utrwaloną" dynamikę. Wśród polskich graczy prym wiedzie Grupa Onet z 13 mln użytkowników, potem NK.pl (12 mln) i wreszcie Wirtualna Polska (11 mln). Wyobraźmy sobie, że ten stan może ulec zmianie, zwłaszcza że wróble ćwierkają o dużych przejęciach.

 / Fot. Materiały prasowe"Puls Biznesu" donosił niedawno, że rosyjski gigant "wyszukiwarkowy", czyli Yandex chce zadebiutować na polskim rynku. Według doniesień gazety firma byłaby zainteresowana kupieniem Onetu. W grę wchodzi jeszcze jeden gracz. Numer cztery w raporcie Megapanel PBI -Wirtualna Polska, która swym zasięgiem obejmuje 67,39 proc. tylko (lub aż) o niecałe 8 proc. mniej niż Onet. Co prawda o sprzedaży WP, nie mówi się głośno, ale chodzą słuchy, że France Telecom chce pozbyć się serwisów kontentowych i skupić się wyłącznie na działalności telekomunikacyjnej. Yandex choć jest gigantem na rynku rosyjskim ma obecnie małe szanse na wyjście poza swój target. Dlatego Onet, czy WP mogą być łakomym kąskiem, jeżeli nie ze względu na pozycję w Polsce, to czysto prestiżowo.

Jeszcze ciekawsze mogą być zamiary Point Group, właściciela tygodnika "Wprost" czy miesięcznika "Film". W tym przypadku mówi się, o połączeniu z Grupą O2, która z blisko 10 milionami użytkowników w maju zajmuje 9 miejsce w raporcie Megapanel PBI. Łącząc się, Point Group i O2 mogą stworzyć silną konkurencję i awansować nawet kilka miejsc. Cele spółki są podobno ambitne i prawdopodobnie będzie ona chciała zadebiutować na giełdzie.

Dziś pojawiła się kolejna wiadomość. Spółka Gremi Media Grzegorza Hajdarowicza, kupiła firmę Mecom Poland Holdings S.A, do której należy 51,01 proc Presspubliki, właściciela "Rzeczpospolitej". Transakcja opiewa na 80 mln złotych. Informacja ta jest ciekawa o tyle, że Hajdarowicz, może zaproponować nowy model tworzenia gazety, która uchodzi za prawicową i sprzyjającą PiS. To z kolei może mieć reperkusje polityczne, zwłaszcza w kontekście utworzenia własnego tygodnika przez PiS i konfliktu partii z "Gazetą Polską".

Czytaj cały tekst w serwisie Technologie Wiadomości24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

dam
  • dam
  • 01.07.2011 13:06

Mercom to nie jest spółka Hajdarowicza. Tylko od Mercomu Hajdarowicz kupił akcje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.