Facebook Google+ Twitter

Będą wnioski do Komisji Etyki. Kopacz oczekuje ukarania Kaczyńskiego, Hofman - Kopacz

Marszałek Sejmu zamierza złożyć wniosek do Komisji Etyki o ukaranie Jarosława Kaczyńskiego, który zarzucił jej stosowanie siły wobec kobiet obecnych na galerii sejmowej, podczas głosowania nad wnioskiem o referendum w sprawie 6-latków. Z kolei Adam Hofman z PiS chce ukarania... Ewy Kopacz.

Protestujący podczas obrad Sejmu / Fot. PAP/Leszek SzymańskiJak informuje gazetaprawna.pl, kobiety, które pojawiły się w Sejmie, chciały wnieść transparent, ale nie pozwolono im na to. Sytuację tę Jarosław Kaczyński nazwał "bolesną i bulwersującą", a odpowiedzialnością za nią obarczył marszałek Sejmu Ewę Kopacz oraz premiera Donalda Tuska. Prezes PiS podkreślił, że jest to dowód na kryzys zasad praworządności i demokracji oraz przestrzegania praw obywatelskich w Polsce.

W związku z wypowiedzią Jarosława Kaczyńskiego wniosek o jego ukaranie złoży do Komisji Etyki Ewa Kopacz. Podobne pismo przygotowuje również rzecznik PiS Adam Hofman, który z kolei domaga się pociągnięcia do odpowiedzialności... marszałek Sejmu.

W związku z tymi wydarzeniami, na stronie Sejmu pojawił się oficjalny komunikat. Możemy w nim przeczytać, że Karolina Elbanowska oraz towarzysząca jej grupa kobiet i dzieci, została potraktowana tak samo, jak inni goście Sejmu. Jednocześnie przedstawiciele Sejmu przypominają, że protestujących obowiązywały te same zasady i regulaminy, które zostały złamane. Chodzi m.in. o "zakaz wnoszenia na galerię nad salą plenarną bagażu podręcznego oraz jakichkolwiek przedmiotów, które mogą być wykorzystane do zakłócenia spokoju lub naruszenia porządku" oraz "przepis zobowiązujący gości parlamentu do zachowania ciszy, a w szczególności wstrzymania się od wyrażania poparcia lub dezaprobaty wobec toczących się obrad Sejmu".

Na stronie Sejmu możemy również obejrzeć nagranie, na którym widać interweniujących funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej, którzy odbierają protestującym kobietom transparent "Lekcja Temat: Polityczne rozgrywki z dziećmi w tle!".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.