Facebook Google+ Twitter

Będą zmiany w działalności sądów 24-godzinnych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-13 08:56

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski zapowiedział zmiany w działalności sądów 24-godzinnych. Gość Polskiego Radia Rzeszów podkreślił, że stosowanie aresztu tymczasowego we wszystkich tzw. sprawach chuligańskich nie jest dobrym pomysłem.

Tak zresztą uznał niedawno Trybunał Konstytucyjny, twierdząc, że przepisy w tej sprawie są niezgodne z konstytucją. Zbigniew Ćwiąkalski przekonuje, że stosowanie sądów 24-godzinnych to rozwiązanie kosztowne. Kilkadziesiąt milionów złotych przeznaczane jest na pracę obrońców z urzędu, podczas gdy wielu podejrzanych mówi, że nie potrzebuje adwokatów, chcąc przyznać się do winy i szybko zakończyć sprawę. Przy obecnym systemie nie ma jednak możliwości, uzgodnienia kary z prokuratorem i poddanie się jej od razu. Musi być przeprowadzone pełne postępowania.

Przyjęte przez Radę Ministrów propozycje zmian mówią o tym, że nie będzie obowiązku aresztowania sprawców w każdej sprawie chuligańskiej. Tam gdzie sprawy da się rozpatrzyć szybko - będzie to robione.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.